sobota - 13. apríla, 2024
, Očakávaný album je na svete! Muse vydali novinku SImulation Theory

Očakávaný album je na svete! Muse vydali novinku SImulation Theory

Skupina MUSE vydala dlho očakávaný album Simulation Theory. Nahrávka inšpirovaná sci-fi a estetikou osemdesiatych rokov je ôsmou radovou platňou kapely.

Album už bol hudobnými médiami nazvaný najlepšou, najvýraznejšou a najodvážnejšou popovou nahrávkou súboru. Každá ich skladba je doprevádzaná samostatným videom a všetky sú prístupné k nahliadnutiu na špeciálnej webovej stránke. Viac než kedykoľvek predtým si MUSE dali záležať na grafickom spracovaní nahrávky a prizvali k spolupráci významných umelcov. O obal sa postaral výtvarník Kyle Lambert, ktorý má na konte plagáty k filmom a seriálom ako Stranger Things alebo Jurský park. Obal k Super Deluxe balíčku spracoval Paul Shipper, ktorý sa podieľal na grafike k filmom  Star Wars a Avengers.

Kapela nedávno oznámila na budúci rok svoju Simulation Theory World Tour a naši susedia majú tú česť, že budú prvou európskou zastávkou v ich turné. MUSE vystúpia v Prahe 26. mája na Letisku v Letňanoch a o dva dni neskôr 28. mája v Budapešti.  MUSE sú Matt Bellamy, Dominic Howard a Chris Wolstenholme. Ich posledná štúdiová nahrávka Drones vyšla v júni 2015 a umiestnila sa na prvých priečkach rebríčkov v 21 krajinách sveta. Vyhrali s ňou prestížnu cenu Grammy v nominácii Best Rock Album. MUSE sa dali dokopy v roku 1994 a od tej doby vydali 7 štúdiových albumov, ktorých sa predalo po celom svete viac ako 20 miliónov kusov. Sú považovaní za jednu z najlepších živých kapiel na svete.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Zuzana Smatanová, Česko-slovenský duet k filmu o Gumpovi otvára tému psích adopcií

Česko-slovenský duet k filmu o Gumpovi otvára tému psích adopcií

Zuzana Smatanová, Eduard Rovenský a kapela Highland pozvali slovenské známe tváre so svojimi psíkmi do videoklipu k pesničke …