piatok - 19. apríla, 2024
, DK: V školských jedálňach sa potešia. Kuchyne doplnia moderné spotrebiče
Foto ilustračné

DK: V školských jedálňach sa potešia. Kuchyne doplnia moderné spotrebiče

Ďalšie moderné spotrebiče doplnili vybavenie kuchýň a jedální v školách v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta Dolný Kubín. Materská škola (MŠ) Na Sihoti dostala v týchto dňoch nový elektrický sporák, v dvoch základných škôl (ZŠ) pribudol konvektomat.

Dolnokubínska samospráva vyčlenila na nové spotrebiče 40.000 eur. Na základe avizovaného bezplatného vydávania obedov v školách plánuje v obnove kuchýň pokračovať aj v budúcom roku. „Našou snahou je kupovať do jedální moderné zariadenia, aby sme zamestnancom uľahčili prácu,“ uviedol vedúci odboru školstva na tamojšom mestskom úrade Michal Švento. Okrem MŠ pribudol pomocník aj v školskej jedálni v ZŠ Janka Matúšku. Pri príprave 600 obedov tu denne predtým používali len jeden konvektomat. Pokiaľ sa však chceli pustiť do zložitejších jedál, bolo nutné využívať dva konvektomaty. „Do kuchyne nám pribudla technológia, ktorú sme už veľmi potrebovali,“ priblížila vedúca Školskej jedálne pri ZŠ J. Matúšku Iveta Holková.

Spotrebič umožní kuchárkam na jeden raz vložiť až 12 plechov a vyberať s vozíkom hotové jedlo priamo z konvektomatu. „Kuchárky nebudú musieť namáhavo vyberať plechy. Takýmto spôsobom s nimi majú uľahčenú manipuláciu. Tešíme sa na to, že budeme môcť našim stravníkom pripravovať nové a lepšie pokrmy,“ doplnila. Ďalší konvektomat pribudol v ZŠ Martina Kukučína, kde denne vydajú viac ako 500 obedov. Podľa vedúcej tamojšej školskej jedálne Márie Somolovej im konvektomat nahradí všetky zariadenia, ktoré majú v kuchyni. Okrem toho ušetrí energiu a skráti čas prípravy jedla.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …