utorok - 21. mája, 2024
tieniaca technika, Odolná tieniaca technika, ktorá sa zmeny počasia nebojí
Ilustračné foto: MATHILDE.LR/Shutterstock.com

Odolná tieniaca technika, ktorá sa zmeny počasia nebojí

Chýba vám pocit slobody, ktorý ste si každý večer užívali na čerstvom vzduchu letného počasia? V zime je pobyt v exteriéri časovo obmedzený a to nielen z dôvodu nízkych teplôt, ale aj pomerne krátkeho slnečného svitu. Skracovanie dní a ochladenie však nemusí byť dôvodom na to, aby ste sa dusili v uzavretom a prekúrenom priestore. Stačí si raz a navždy vybrať a inštalovať na pozemok modernú pergolu a užívať si celoročnú pohodu.

Poďte sa spolu s nami o výhodách tohto riešenia presvedčiť a aj v chladnom počasí si potom môžete relax na čerstvom vzduchu vytvoriť.

Moderná hliníková pergola

Moderná kovová pergola ponúka dokonalú ochranu pred počasím na slnku a daždi a stále si zachováva plnú flexibilitu markízy.

Ak si chcete užiť ničím nerušený výhľad na oblohu alebo sa opaľovať na terase, jednoducho môžete otočiť lamely, ktoré sa dajú ovládať aj motorom, závisí od toho, do ktorého modelu v ponuke investujete.

Ak sa zdvihne vietor alebo vás prekvapí lejak, nemusíte spod pergoly na terase, balkóne alebo záhrade utekať. Lamely majú dokonalé tesnenie, takže po uzatvorení vytvoria dokonalú strechu, ktorá vás chráni nielen pred slnkom.

Správne chránený bude aj váš záhradný nábytok. A pokiaľ inštaláciu pergoly obohatíte o rovnako štýlové japonské steny alebo iný druh tienenia, užijete si aj súkromie.

Výhody, ktoré oceníte počas celého roka

Okrem vytvorenia tieňa a ochrany pred poveternostnými podmienkami je, že pergolou sa dajú pokryť aj väčšie plochy. Pergolu môžete pripevniť k budove alebo nechať voľne stáť v priestore, ktorého bude dominantou.

Kovové pergoly sú všestranné stavebné prvky, ktoré pri použití v exteriéri otvárajú široké možnosti kombinácií. Konštrukcie, ktoré sú zvrchu čiastočne otvorené a po bokoch voľné, sa dajú rozšíriť o rôzne dizajnové prvky.

Kov, z ktorého sú pergoly vyrobené, má niekoľko výhod, ktoré sa svojou silou prejavujú najmä v exteriéri a zohrávajú rozhodujúcu úlohu aj pri preprave a montáži. Medzi hlavné výhody hliníkových pergol patria:

  • ľahkosť materiálu so zachovaním pevnosti a stability;
  • nenáročná inštalácia;
  • trvanlivé a takmer odolné prevedenie konštrukcie voči korózii;
  • vysoká odolnosť proti vlhkosti, chladu, teplu a UV žiareniu.

Ako máte teda možnosť vidieť, nielen univerzálne screenové rolety, ale aj pergola patrí k multifunkčným tieniacim technikám, ktoré sa starajú o naše celoročné pohodlie a komfort na čerstvom vzduchu. Skúste to teda s ňou aj vy.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …