sobota - 15. júna, 2024
dámske mikiny, Šatník odolný proti poveternostným vplyvom, ktorý vás pripraví na zimu
Ilustračné foto: Nicoleta Ionescu/Shutterstock.com

Šatník odolný proti poveternostným vplyvom, ktorý vás pripraví na zimu

Príchod jesene a chladného počasia sa už poprieť nedá. Prišla k nám rýchlo, veľkými krokmi a bez postupnej prípravy. A čo príde po nej, je nám tiež veľmi dobre jasné, zima. Ale nebojte sa, pripraviť sa dá na oboje. Stačí si vytvoriť šatník, ktorý je odolný proti poveternostným vplyvom a pripraví vás na takéto nepríjemné a často premenlivé počasie najlepšie.

Aj s ním sa potom môžete vybrať do najkrajších luxusných kúpeľov a okrem oddychu sa ešte viac v tomto nepriaznivom počasí zahriať.

Čím sa treba vybaviť?

Na jeseň spravidla prevláda zamračené, chladné počasie. Zvyčajne v kombinácii s dažďom a poriadnou porciou vetra. Vtedy možno počasie oficiálne nazvať jesenným. Ako sa však hovorí, „neexistuje zlé počasie, existuje len nesprávne oblečenie!“ Aby ste sa teda na jeho „vrtochy dobre pripravili, je ideálne vedieť, čo vám v tom pomôže.

Aby bol váš šatník odolný voči poveternostným vplyvom, môžete začať s teplejšími topánkami. Správne čistenie a starostlivosť o vlastnú koženú obuv je začiatok úspechu. Pretože pravidelné nanášanie leštidla alebo ošetrujúceho prípravku je základom toho, aby vaše ponožky zostali suché.

Správne čistenie tenisiek tiež určite nezaškodí. Žiaľ, nechráni pred nepriazňou počasia. S teniskami to tak ľahko nefunguje. Pomáha položiť topánky na dostatočne veľký uterák a z malej vzdialenosti ich nastriekať prostriedkom odpudzujúcim škvrny a vodu. V dôsledku toho sa nečistoty v budúcnosti už nebudú tak ľahko na teniskách usadzovať.

Z podobného spracovania sa teší aj váš vlastný vrchný odev. V teplejších dňoch to môžu byť  na údržbu menej náročné a kvalitné saká. Ak teploty klesnú nižšie, zachránia vás kožené bundy.

A práve o kožené bundy sa treba starať kvalitným balzamom na kožu. Na jednej strane, aby sa vlhkosť nedostala von, na druhej strane, aby sa zabránilo prasklinám pri ľadových teplotách.

Aj obyčajný pršiplášť treba občas poobzerať a skontrolovať, či ešte nezadržiava vodu. Čo sa týka džínsov a iných nohavíc, nevyzerá to tak jednoducho. Tu by ste sa mali uistiť, že ich dážď  silno nezasiahne.

Jedinečnosť sa skrýva v prispôsobení

Na jeseň a v zime by ste mali myslieť aj na to, aby ste svoje doplnky trochu prispôsobili okolnostiam. Čiapka je určite vylepšením. Ideálne by však bolo investovať do kvalitného dáždnika a  hrejivej dámskej mikiny.

Vhodné je použiť aj batoh alebo tašku, ktorá priamo neprepustí veľa vody. Potiahnutá koža je tu určite rozumnou voľbou a vyzerá dobre ako pre aktovky, tak aj pre tašky. Prípadne existujú aj ruksaky zo zodpovedajúceho kvalitného materiálu. Nylon a plátno sú lacnejšie alternatívy, ale sú tiež celkom vodeodolné.

Skúste na tieto veci myslieť a nielen nepohodlie, ale aj rôzne vírusové ochorenia sa vám budú bez problémov vyhýbať.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …