sobota - 22. júna, 2024
Mesto Martin, Ohňostrojom v Martine je definitívny koniec

Ohňostrojom v Martine je definitívny koniec

Mesto Martin ani tento rok nebude realizovať ohňostrojovú šou v centre mesta. Martinská radnica sa rozhodla ohňostroje definitívne zrušiť aj po nasledujúce roky a ísť príkladom obyvateľom mesta. Silvestrovské oslavy v Martine tak potešia aj majiteľov štvornohých miláčikov.

Aj keď silvestrovské oslavy bývajú späté so zábavnou pyrotechnikou, pre mnohé živé tvory to až taká zábava nie je. Pyrotechnika je hlučnou a neekologickou formou trávenia osláv konca roka. Rovnako tak množstvo úrazov, ktoré spôsobí neodborná manipulácia s výbušninami, nemá klesajúci trend. Hrozba požiarov je tiež v tomto období zvýšená. Rozhodli sme sa preto upustiť od tejto aktivity natrvalo. Tiež sa snažíme inšpirovať Martinčanov, aby sa pridali. Martinčania, vážme si svoje zdravie, je to tým najcennejším, čo máme” apeluje primátor mesta Martin Ján Danko.

V minulosti už radnica iniciovala preventívnu akciu “Vymeňme ohňostroj za prskavky”, ktorou sa snažila občanov edukovať o škodlivosti zábavnej pyrotechniky aj v spolupráci s mestskou políciou. V tejto činnosti plánuje pokračovať.

Zdroj: martin.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rozhlasové vysielanie, 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

Rozhlasové vysielanie je na našom území prítomné už viac ako 100 rokov. Keď sa v …