nedeľa - 14. júla, 2024
, Originálna pesničkárka Katarína Máliková vystúpi s kapelou v martinskom Barmuseu

Originálna pesničkárka Katarína Máliková vystúpi s kapelou v martinskom Barmuseu

Katarína Máliková hrá, spieva a skladá hudbu, ktorá v sebe spája prvky tradičných slovenských piesní s klasikou, popom a worldmusic. Držiteľka hudobných cien RadioHeadAward sa v sobotu, 10. marca 2018 o 20:00 hod predstaví v martinskom Barmuseu.

Katarína Máliková je mladá, ambiciózna speváčka, klaviristka a skladateľka, ktorá tvorí originálne skladby aj aranžmány ľudových piesní. Katarína pochádza z Polomky na Horehroní, ktoré je výnimočné svojou hudbou. Jej debutový album s názvom Pustvopol vyšiel v novembri 2016, okamžite si získal pozornosť odborníkov aj mnohých poslucháčov a stal sa jedným z top albumov za rok 2016 na Slovensku. Piesne z neho tvoria základ repertoáru jej koncertov, avšak rada svoje vystúpenia oživuje o skladby s nádychom rozprávkového šansónu a jazzu.

Katarína o sebe: “Ako malé dievča sa ma dotkol folklór, ale aj popkultúra 90.rokov, ktorá sa predrala na Horehron. Neskôr prišli sny o kaviarničkách a meste. Potom jazz, ktorý bol môj terapeut v období puberty. No a napokon klasika, ktorú som vyštudovala. Telgárt, Šumiac, Pusté pole. Táto oblasť vo mne vyvoláva vzrušenie a obrovskú zvedavosť. Vždy, keď tadiaľ prechádzam, cítim niečo zabudnuté, tajomné a zvláštne.”

Katarína Málikováje držiteľka hudobných cienRadioHeadAward v kategóriách: Debut roka 2016, Album roka/Cena kritikov 2016, Nahrávka roka – worldmusic/folk 2016. Informácie o koncerte nájdete na web stránke Barmusea, predpredaj vstupeniek TU.

Zdroj: turcania.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *