štvrtok - 25. júla, 2024
, Oslávte výročie múzea a zasaďte pamätný strom v Budatínskom parku

Oslávte výročie múzea a zasaďte pamätný strom v Budatínskom parku

V Budatínskom parku vysadia pri príležitosti 75. výročia založenia Považského múzea pamätný strom. Na návštevníkov čakajú v rámci Víkendu otvorených parkov a záhrad v dňoch 9. – 11. júna aj ďalšie zaujímavé aktivity.

Považské múzeum v Žiline sa aj tento rok zapája do celoeurópskeho podujatia, ktorého cieľom je prezentovať, vyzdvihovať a osláviť hodnoty parkov a záhrad Slovenska. V piatok 9. júna o 10. hodine vysadia v Budatínskom parku pamätný strom, ktorý venovalo občianske združenie ISA Slovensko. Skúsení arboristi predvedú ošetrovanie bútľavého stromu, ktoré bolo financované vďaka výhre v súťaži o slovenský Strom roka 2016. Pridajú aj ukážky techník lezenia na stromy. Piatkové dopoludnie je zároveň vyhradené na prednášku o chránených stromoch pre vopred objednaných školákov.

Pri kaplnke bude v týchto dňoch voľne prístupná exteriérová výstava kresieb rastlín a vtákov Klenoty Budatínskeho parku a okolia. Vystavené budú historické tlače vzácnych aj bežných skvostov z našej prírody, ktoré sa vyskytujú v parku a v žilinskom regióne. Budatínsky park je verejnosti prístupný denne v čase od 6. do 22. hodiny.

Históriou a súčasnosťou parku návštevníkov v nedeľu o 10.00, 12.00 a 14.00 hod. prevedie botanička Považského múzea v Žiline Květa Kicková. Prehliadky budú začínať pri historickom stane, v ktorom budú prezentované aj fotografie z histórie parku. Vstup na tieto prehliadky je voľný. Nedeľné popoludnie (15.00 hod.) spestria opäť praktické ukážky techník lezenia na stromy v prevedení arboristov z ISA Slovensko.

Michaela Koláriková, Považské múzeum v Žiline

, Oslávte výročie múzea a zasaďte pamätný strom v Budatínskom parku

 

Autor: Tatiana Paučinová

Webeditorka Rádia Rebeca. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk alebo nám zatelefonujte na číslo +421 948 961 116

Môže vás zaujímať

, ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

ZA: Čelnú zrážku neprežil vodič osobného auta

Vo štvrtok 25. januára okolo 16.00 hodiny došlo k čelnej zrážke osobného auta s nákladným na ceste …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *