štvrtok - 25. júla, 2024
, Peter Bič Project predstavujú chytľavú letnú novinku Láva v štýle reggae

Peter Bič Project predstavujú chytľavú letnú novinku Láva v štýle reggae

Úspešnej kapele Peter Bič Project sa slovenčina očividne zapáčila, pretože opäť prichádzajú so slovenskou pesničkous názvom Láva. Okrem krásnej Viktórie s ohnivou hrivou v nej spieva aj Peter Bič. Pomalý rytmus a jemné reggae tóny vás zaručene naladia na prichádzajúce leto. Už len zobrať chladený drink a vychutnať si teplé slnečné lúče niekde na „lehátku“. Ale pozor, text pesničky je prudko nákazlivý!

Keď sa spoja šikovní muzikanti s dobrým textárom, nemôže z toho vzniknúť nič iné ako nový letný hit v podobe piesne Láva. Skupina Peter Bič Project aj tentokrát oslovila Vlada Krausza, ktorý píše pre mnohých slovenských hudobníkov. Kapele sa podarilo prepojiť veselé jamajské rytmy s jednoduchým textom, ktorý sa vám veľmi rýchlo dostane pod kožu. „Mal som chuť urobiť niečo letné, niečo, čo dokonale zapadne do letnej atmosféry a myslím, že sa mi to podarilo. Vždy som mal veľmi rád reggae a priznám sa, že keď som bol malý chlapec,  vždy ma dokázal tento žáner veľmi vzrušiť. Myslím, že Vlado Krausz sa textom úplne trafil do hudby,“ prezradil autor hudby Peťo Bič.

Pre mnohých bude isto veľkým prekvapením spev lídra kapely Petra Biča, ktorý sa vo všetkých doterajších pesničkách venuje skôr hudobným nástrojom alebo maximálne jednoduchým vokálom. V novinke však spieva takmer v celej skladbe.

„Vždy som mal radšej miesto toho gitaristu ktorý je v pozadí a môže si pokojne vychutnávať muziku. So spevom som začal už dávnejšie. Skôr som vždy čakal na texty, ktoré mi vojdú pod kožu a ja ich budem schopný interpretovať,“ vysvetľuje Peťo svoj spevácky počin a sľubuje, že bude mať pokračovanie: „momentálne chystáme novy album, kde určite budem spievať vo viacerých „songoch“. Predtým sme v kapele skladali viacerí, ale teraz je to o tom, že keď skladám, hneď si to aj spievam. Môj spev preto prišiel nejako prirodzene. Myslím že nám s Viki sedia farby hlasu, tak sme si povedali, že to skúsime nahrať aj takto.“

Videoklip sa nakrúcal pod taktovkou Marka Procházku a okrem kapely v ňom účinkujú aj dvaja herci Patrícia Matušová a Filip Cajchan, ktorí hrajú zamilovaný párik užívajúci si letnú romantiku. Nakrúcalo sa v krásnom prostredí Pálenice Jelšovce a v okolí. Veľmi pekne pôsobia aj zábery z rozkvitnutého poľa. Skupina Peter Bič Project prešla v poslednej dobe mnohými zmenami a keďže všetky ich nedávne skladby sa stali rádiovými hitmi, zdá sa, že im toto oživenie veľmi prospelo. Nielenže pred dvoma rokmi vymenili speváčku a do kapely nastúpila Viktória Vargová, len nedávno k nej pribudla ďalšia zástupkyňa nežnejšieho pohlavia Tina Timková, ktorá obsadila post basgitaristky. Za bubnami našiel svoje miesto Edo Kiss a ich novým klávesákom je Rasťo Bóroš, ktorý v závere minulého roka vystriedal Zoliho Tótha. Po dlhých rokoch z kapely odišiel Ivo Bič a súčasťou stálej zostavy je už tretí rok aj multiinštrumentalista Fero Jano, ktorý hrá na husle, akordeón, guitalele a vlastne čokoľvek, čo je aktuálne potrebné.

, Peter Bič Project predstavujú chytľavú letnú novinku Láva v štýle reggae

„Toho roku prišli do kapely nove tváre, s ktorými tá chémia zafungovala okamžite. Mám pocit, akoby sme začali úplne od začiatku, čiže je tam strašná chuť po hraní, zábave a skladaní nových vecí. Prišiel ku nám bubeník Edo Kiss, na basu pribudla skvelá basistka a klaviristka Tina Timková, na klávesy zase hrá Rasťo Bóroš. Samozrejme sú to muzikanti, ktorých už dlhšiu dobu sledujem a veľmi ma potešilo, že prijali pozvánku do kapely.“ vyslovil pochvalu novému osadenstvu kapely Peter Bič.

O tom, že to súčasnej kapele Peter Bič Project spolu mimoriadne pristane sa môžete presvedčiť najmä na ich koncertoch, ktorých majú počas tohto obdobia neúrekom. Vystupujú najmä na rôznych obecných slávnostiach, hodoch, festivaloch, firemných či súkromných akciách a ich koncertný kalendár na leto sa postupne zapĺňa.

Zdroj: Ľuba Svatá

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Adam Ďurica, Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica prichádza s novinkou DROBNOSTI a ohlasuje termíny výročných koncertov

Adam Ďurica vydáva svoju novinku DROBNOSTI. Novinka je nielen predzvesťou pripravovaného nového albumu, vyhlásením výnimočných …