nedeľa - 3. decembra, 2023
Jary Tauber, Petr Janda a Jary Tauber natočili videoklip plný muzikantskej vášne

Petr Janda a Jary Tauber natočili videoklip plný muzikantskej vášne

Keď mladý muzikant Jary Tauber navštevoval hodiny rockera Petra Jandu, ani vo sne by mu nenapadlo, že spolu skončia na jednom pódiu. A už vôbec nie to, že natočia klip na spoločnú pieseň. Od čias štúdia už síce uplynulo niekoľko rokov,  no každopádne všetko vyššie spomenuté sa Jarymu splnilo. A práve teraz si môžete pozrieť jeho spoločný klip s Petrom Jandom!

„Áno, svojim spôsobom žijem skvelý sen“, usmieva sa sympatický Jary Tauber, keď rozpráva, ako ho známy rocker oslovil s ponukou, aby ho doprevádzal pri vystúpeniach nie len v Čechách, ale hlavne v USA, Austrálii, alebo na Novom Zélande. „Bol to vážne svojim spôsobom príjemný šok. S Petrom Jandom sme sa spoznali z pozície študent – učiteľ na Konzervatóriu Jaroslava Ježka. Išlo o hodiny, ktoré prebiehali nad rámec výuky. Nešlo tu ani tak o klasickú vyučovaciu hodinku, ako skôr o získavanie skúsenosti, práce okolo kapely, manažmentu atď.“, upresňuje Jary Tauber a dodáva: „Všetky turné, ktoré sme spoločne obišli som si moc užil. Ale skutočný veľký zážitok (okrem koncertov) mám z prvej návštevy USA, kde som hneď po prílete išiel na zápas NHL v Colorade. Myslím, že som tam zachytil tu najlepšiu energiu pre nasledujúcu šnúru koncertov s Petrom“, dodáva so smiechom mladý hudobník k spoločným zahraničným cestám.

Spoločná pieseň, ku ktorej sa natočil videoklip vznikala čiastočne aj v Jandovom nahrávacom štúdiu Propast. Song je o láske k hudbe naprieč generáciami. Už názov Tolikrát napovedá, že okolo muziky sa deje toľko vecí, ktoré sa v podstate opakujú a je úplne jedno, či má hudobník dvadsať, alebo sedemdesiat, a či je 21. alebo 20. storočie. Hudobný svet je proste životný štýl. Pieseň Tolikrát textoval Lukáš Koranda, o hudbu sa postaral Jary Tauber. Mix a mastering mal na starosti Ondrej Žatkuliak z Rooftop Studios. Videoklip natočil a zostrihal František Menšík.

„Mám radosť, že môžem predstaviť jedno z mojich splnených prianí; nový singel s videoklipom, ktorý vznikol v spolupráci s našou hudobnou legendou, mojím kamarátom Petrom Jandom. Zároveň ma moc teší, že sa na tomto songu a klipe podieľal celý môj tým. Tento singel je odrazom našej radosti a vášne, ktorú pre nás hudba znamená. Poteší nás, keď sa podobné pocity prenesú aj na vás“, uzavrel Jary Tauber, o ktorom ešte pravdepodobne budeme veľa počuť.

Zdroj: Jaroslav Nykl

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

PETRA, PETRA spieva o nešťastnej láske

PETRA spieva o nešťastnej láske

Mladá, krásna a rocková, to je Petra Zubčáková alias PETRA vo svojom novom singli.  …