streda - 24. apríla, 2024
Pink Floyd, Pink Floyd oslavujú jubileum s albumom Dark Side Of The Moon 

Pink Floyd oslavujú jubileum s albumom Dark Side Of The Moon 

Ôsma štúdiová nahrávka Pink Floyd vyšla v marci 1973. Jedna z najúznávanejších platní hudobnej histórie je komerčne najúspešnejším albumom skupiny, celosvetovo sa jej predalo v prepočte cez 45 miliónov kusov, čo z nej v tomto ohľade robí aj jeden z najúspešnejších titulov všetkých čias.

Päťdesiate narodeniny Dark Side Of The Moon si kapela pripomenie reedíciou. K dispozícii bude box, ktorý bude okrem nanovo zremástrovaných originálnych nahrávok na CD a LP obsahovať aj 5.1 mix na Blu-Ray disku a DVD, Atmos mix a tiež živý záznam z Wembley Empire Pool z roku 1974. Koncert bude vôbec prvýkrát vydaný aj samostatne na CD a LP. Zároveň s boxom vyjde aj knižná publikácia Pink Floyd – The Dark Side Of The Moon: 50th Anniversary, kde záujemcovia nájdu vzácne a často doposiaľ nezverejnené fotografie skupiny z rokov 1972-75. Reedícia vyjde 24.3.2023.

Hudobná tvorba Pink Floyd bola vždy úzko spätá aj s vizuálnym umením, preto sa kapela k 50. výročiu albumu rozhodla taktiež zorganizovať súťaž pre novozačínajúcich, ale i etablovaných animátorov. Prostredníctvom nej môžu talentovaní umelci odprezentovať svoju tvorbu a predstaviť  ich unikátny a „čerstvý“ pohľad na to, ako by mali vyzerať videoklipy k legendárnym nahrávkam zo spomínaného albumu.

Zdroj: TS, Warner Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová, Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Sima Magušinová a Zuzana Smatanová naspievali spoločnú pieseň Duše divoké

Po skladbe Prichádza pokoj, predstavuje speváčka Sima Magušinová ďalšiu novinku z pripravovaného albumu. Spolu so Zuzkou …