piatok - 24. marca, 2023
, Po hite Dance Monkey prináša Tones And I ďalší singel. Vypočuj si Never Seen The Rain

Po hite Dance Monkey prináša Tones And I ďalší singel. Vypočuj si Never Seen The Rain

Austrálska speváčka Tones And I vlastným menom Toni Elizabeth Watson, dáva do pozornosti po jej fenomenálnom globálnom hite Dance Monkey  skladbu  Never Seen The Rain, ktorá pochádza z jej debutového EP The Kids Are Coming.

Jej nové animované lyric video nadväzuje na nedávne oznámenie o tom, že 28. januára 2020 uskutoční v Melbourne benefičný koncert s ďalšími hviezdami. Táto udalosť sa vypredala za dve minúty a zisk z predaja vstupeniek je viac ako 50 000 dolárov, ktoré venujú austrálskemu Červenému krížu, Hasičskému úradu vo Victorii a požiarnej službe Nového Južného Walesu pri príležitosti  požiarnej katastrofy v Austrálii.

Tones And I naďalej prepisuje históriu v rodnej Austrálii s jej fenoménom Dance Monkey, keď sa vrátila na prvé miesto v rebríčku singlov ARIA počas jej 22 týždňového ťaženia. Okrem toho Dance Monkey  prekonala 1,5 miliardy streamov po celom svete, pričom sa stala jednotkou v dvadsiatich krajinách sveta vrátane Veľkej Británie, kde zároveň získala rekord v oficiálnej singlovej hitparáde, keď sa dokázala ako jediná ženská interpretka udržať s jej skladbou na vrchole 11 týždňov. Tým pokorila doterajší 10 týždňový rekord Rihanny (Umbrella, 2007) a Whitney Houston (I will always love you,1992). Dance Monkey zaznamenala aj nové najvyššie číslo 7 v rebríčku Hot 100 Billboard Chart. Na Slovensku jej prvé miesto v IFPI TOP 100 hitparáde neohrozila zatiaľ žiadna iná skladba už 8 týždňov. Naozaj obdivuhodné, čo dokázala mladá Austrálčanka v minulom roku počas niekoľkých mesiacov.

Tones And I, pôvodne z austrálskeho poloostrova Mornington, začínala začiatkom roka 2018 ako pouličná speváčka. Dnes jej skladba Dance Monkey dosiahla len v Austrálii 7-krát platinu a umelkyňa sa môže pochváliť oceneniami v kategóriach Objav roka, Najlepšia ženská umelkyňa, Najlepšia popová nahrávka a Najlepšia nezávislá nahrávka z odovzdávania ARIA Music Awards 2019, ktoré sa konalo minulý rok v novembri v Sydney.

Vo februári odštartuje svoje prvé severoamerické turné a vypredané koncerty v Severnej Amerike doplnila  aj európskou „The Kids Are Coming Tour“,  kde vystúpi dvakrát v Londýne, po ktorom nasledujú ďalšie európske krajiny. Najbližšie k nám sa predstaví 26. marca vo Viedni alebo 24. marca v Prahe.

Zdroj: Renáta Tomášová, Warner Music

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Lukáš Adamec, Lukáš Adamec pripravuje nový album. Prvý singel je už von!

Lukáš Adamec pripravuje nový album. Prvý singel je už von!

O pozornosť vo vodách slovenskej hudobnej scény sa opäť hlási spevák Lukáš Adamec, a to s novou skladbou …