piatok - 3. decembra, 2021
, Po krk v blate! Aj také sú jedinečné žilinské preteky

Po krk v blate! Aj také sú jedinečné žilinské preteky

V sobotu 22. septembra 2018, vypukne v žilinskom lesoparku Chrasť športové podujatie Žilinské blatíčko 2018. Štvrtý ročník bežeckej súťaže, ktorá nemá široko ďaleko obdobu. Jedná sa o krosový beh cez blatové jamy, rôzne priekopy a ďalšie prekážky. Celkovo ich na 9 km trati bude tento rok až 40.

„Žilinské blatíčko je prekážkový beh určený širokej verejnosti. Najmä pre tých, ktorí sa vedia smiať aj po krk v blate. Nejde nám len o športový výkon a kvalitnú súťaž. Prajeme si, aby si u nás ľudia aj oddýchli, zabavili sa, pomohli si navzájom. A to všetko s množstvom blata všade naokolo. Za tie roky si k nám zvykli chodiť ženy aj muži, mladí, či starší, zo Žiliny i celého Slovenska. Najnovšie aj z Čiecha  Poľska“, povedal riaditeľ pretekov Vladimír Randa.

Žilinské blatíčko má 3 kategórie – individuálne preteky, súťaž tímov, výzvu dvojíc a dva bezplatné behy pre deti vo veku 0 až 14 rokov. Každý súťažiaci dostane po odbehnutí medailu, ktorá je súčasťou takzvanej Žilinskej športovej koruny. V nej sa spojili tri špičkové podujatia – Žilinský triatlon, Žilinský mestský polmaratón a Žilinské blatíčko. Spojené medaile z týchto podujatí vytvárajú jedinečnú spomienkovú plaketu.

„Spolu s celým tímom organizátorov i početnou skupinou dobrovoľníkov by som rád pozval všetkých Žilinčanov a návštevníkov Žiliny, aby sa prišli pozrieť na toto jedinečné športové podujatie. Môžete očakávať nádherné športové výkony a jedinečné situácie pri prekonávaní tých najrozmanitejších prekážok. Takisto by som rád upriamil pozornosť na miesto konania, obnovený lesopark Chrasť. Aj vďaka výťažkom z pretekov z predchádzajúcich ročníkov a práci Nadácie žilinský lesopark je to opäť nádherné miesto na jesenné prechádzky, opekanie a športové aktivity, ktoré sem neodmysliteľne patria.“, dodal na záver Vladimír Randa.

Bližšie informácie nájdete na stránke www.Blaticko.sk

Facebook Notice for EU! You need to login to view and post FB Comments!

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Prvé sneženie spustilo zimnú údržbu v celom Žilinskom kraji

Prvé sneženie spustilo zimnú údržbu v celom Žilinskom kraji

Žilinský kraj sa v utorok zobudil do bieleho rána. „Na náhly nástup zimných podmienok je …