sobota - 25. marca, 2023
, Podujatie Rajecká Anča sa uskutoční aj tento rok

Podujatie Rajecká Anča sa uskutoční aj tento rok

Podujatie Rajecká Anča, ktoré láka na jazdy historických motorových vlakov sa bude konať už po jedenásty raz. Organizuje ho Považské múzeum v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja a Spoločnosť Považskej dráhy Žilina.

Vozne M131.1443 a M 152.0160 budú premávať 14. a 15. augusta dvakrát denne zo Žiliny do Rajca a späť. Záujemcovia si kúpia lístky priamo vo vlaku. Počas jazdy sú povinní mať rúško a dodržiavať aktuálne platné opatrenia súvisiace so zamedzením šírenia COVID-19. Atmosféru spríjemnia zamestnanci múzea v dobových kostýmoch a o dobrú náladu sa postará skupina Dlhopoľskí heligonkári.

Súčasťou podujatia je vždy aj zvýhodnený vstup do Múzea dopravy v Rajeckých Tepliciach. „Aj tento rok budú mať cestujúci zľavu 20%. V expozícii ich čaká interaktívna prehliadka či koľajisko zachytávajúce v zjednodušenej podobe žilinský železničný uzol v 20. rokoch 20. storočia. Lákadlom sú určite aj mnohé zaujímavé exponáty ako secesný pohrebný koč alebo model miniautomobilu Súľov,“ doplnil historik dopravy Mgr. Peter Šimko, PhD.

, Podujatie Rajecká Anča sa uskutoční aj tento rok

Zdroj: Považské múzeum

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

jarna ocista, V Martine sa začína jarná očista

V Martine sa začína jarná očista

Od pondelka 20.3.2023 sa začne v Martine jarná očista strojnou očistou ulíc a zberom lístia. …