piatok - 24. mája, 2024
, Polícia identifikovala všetkých útočníkov bitky vo Važci
Foto: Ilustračné/FB Polícia Slovenskej republiky

Polícia identifikovala všetkých útočníkov bitky vo Važci

V obci Važec došlo v stredu 11. decembra k incidentu, pri ktorom mala skupina maloletých chlapcov z osady zastaviť maloleté dievča. Chlapci jej mali brániť v odchode domov a následne ju fyzicky napadnúť. Dievča telefonicky oznámilo matke čo sa stalo, na čo matka vyšla dcére oproti a jedného z chlapcov chcela zadržať.

Ako došlo k bitke?

Chlapec sa jej vyšmykol a spadol na zem, pričom si mal udrieť hlavu o stĺp. Na miesto prišiel aj otec maloletej dievčiny. Chlapec mal však medzitým utiecť s krikom do osady. Vzápätí sa pred rodinným domom manželov zišlo niekoľko osadníkov, ktorí 36 ročného otca dievčaťa fyzicky napadli opakovanými údermi do oblasti hlavy a celého tela. Na pomoc pred útokmi osadníkov mu prišiel brat, ktorý chcel útočníkov odtiahnuť, avšak tí zaútočili aj na neho. Následne dve ženy z osadníkov najskôr verbálne a potom aj fyzicky zaútočili na matku dievčaťa. Okrem fyzických útokov sa im útočníci vyhrážali zabitím. Na miesto bola okamžite privolaná RZP, ktorá ošetrila napadnutých mužov a chlapca z osady, ktorý si mal pri páde udrieť hlavu.  Operačným strediskom Krajského riaditeľstva PZ v Žiline boli na miesto okamžite vyslané policajné hliadky, po príchode ktorých sa v osade zhromaždilo niekoľko desiatok osadníkov. Napadnutí muži utrpeli zranenia, ktoré si vyžiadali lekárske ošetrenie, pričom jeden z nich sa bude liečiť viac ako 7 dní.

Polícia na prípade intenzívne pracuje

Policajti začali konať ihneď po príchode na miesto incidentu zisťovali prvotné informácie k útočníkom. Rovnako sa zisťovali svedkovia udalosti a ďalší dokumentačný materiál (aj kamerový), potrebný na ozrejmenie priebehu udalosti. Poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Liptovskom Hrádku začal už dňa 13. decembra trestné stíhanie vo veci trestného činu výtržníctva v súbehu s trestným činom ublíženia na zdraví.

Na prípade intenzívne pracovali policajti z Liptovského Hrádku a zbierali informácie a podklady, ktoré by umožnili vzniesť obvinenie konkrétnym osobám. Výsledkom intenzívneho zisťovania a zhromažďovania dôkazov bolo, že dňa 17. decembra poverený príslušník Obvodného oddelenia PZ v Liptovskom Hrádku obvinil 8 mužov vo veku od 19 do 45 rokov z prečinu výtržníctva v súbehu s prečinom ublíženia na zdraví spáchaných formou spolupáchateľstva. Ďalej poverený príslušník PZ obvinil dve ženy vo veku 26 a 51 rokov z prečinu nebezpečného vyhrážania spáchaného formou spolupáchateľstva.

Na troch z obvinených mužov vzhľadom na kriminálnu minulosť spracoval poverený príslušník podnet na návrh na vzatie do väzby.

Zdroj: KR PZ Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …