streda - 22. marca, 2023
, Polícia v Martine obvinila štyroch mužov, ktorí sa dali opakovane testovať
Foto: Ilustračné/Pixabay.com

Polícia v Martine obvinila štyroch mužov, ktorí sa dali opakovane testovať

Polícia v Martine vedie ďalšie štyri trestné stíhania vo veci zločinu šírenia nebezpečnej nákazlivej ľudskej choroby. Skutku sa mali dopustiť nezávisle na sebe štyria muži, ktorí sa zúčastnili testovania počas uplynulého víkendu 31.10. – 1.11. 2020 v rámci celoplošného testovania na odberných miestach v okrese Martin. Všetci štyria boli diagnostikovaní ako pozitívni na infekčné ochorenie COVID 19.

Po odporúčaní nenastúpili do povinnej izolácie na základe vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k režimu izolácie pozitívnych osôb v rámci celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť“. Opätovne sa dali testovať na iných odberných miestach. Všetci pozitívne testovaní občania pritom dostali jednoznačné pokyny ohľadom povinnej karantény a ďalších postupov, ktoré ignorovali. Svojim konaním vystavili nebezpečenstvu ďalších čakajúcich ľudí a členov odberných tímov.

„Ak Vám vyšiel pozitívny test, ste povinný dodržiavať prijaté opatrenia na základe vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva SR, ktorou sa nariaďujú opatrenia pri ohrození verejného zdravia k režimu izolácie pozitívnych osôb v rámci celoplošného testovania „Spoločná zodpovednosť““, upozorňuje polícia.

Zdroj: KR PZ Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Robo Opatovsky, Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Robo Opatovský: „Už aj ja mám svoju Lásku“

Spevák a skladateľ Robo Opatovský zverejnil videoklip k svojej novej skladbe Láska. Tú nahral spolu s Romanom Mečiarom, …