pondelok - 22. apríla, 2024
, Polícia v uplynulom týždni zaevidovala na cestách v Žilinskom kraji 98 vodičov pod vplyvom alkoholu
Foto: KR PZ Žilina

Polícia v uplynulom týždni zaevidovala na cestách v Žilinskom kraji 98 vodičov pod vplyvom alkoholu

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji pozornosť aj v tomto roku. V 19.týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách v kraji celkom až 98 podgurážených vodičov. Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel až 31 nafúkali nad 1 promile, u 24 vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile a dvaja z kontrolovaných vodičov sa dychovej skúške odmietli podrobiť. Desiati vodiči motorových vozidiel spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani cyklisti,  až u 31 z nich bola dychová skúška pozitívna.

V sobotu 9. mája v skorých ranných hodinách zastavila policajná hliadka v obci Teplička nad Váhom vodiča osobného vozidla. 22 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške s výsledkom 1,02 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,13 promile.

V sobotu 9. mája dopoludnia zastavila policajná hliadka v obci Dlhá nad Oravou vodiča osobného vozidla. Pri kontrole sa 64 ročný vodič podrobil dychovej skúške s výsledkom 0,78 mg/l alkoholu vdychu, čo je v prepočte 1,63 promile.

V piatok 8. mája vo večerných hodinách zastavila policajná hliadka v obci Mútne 31-ročného vodiča, ktorý sa pri kontrole podrobil dychovej skúške s výsledkom 0,97 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,02 promile.

V piatok 8. mája popoludní zastavila policajná hliadka vo Vrútkach vodiča osobného vozidla. 47 ročný vodič sa pri kontrole podrobil dychovej skúške s výsledkom  1,34 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,79 promile.

Vodiči čelia obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia upozorňuje, že vodičovi pod vplyvom alkoholu môže zaistiť jeho vozidlo a navrhnúť jeho prepadnutie. 

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …