nedeľa - 19. mája, 2024
, Polícia v Žilinskom kraji odhalila v uplynulom týždni 19 vodičov pod vplyvom alkoholu
Foto: ilustračné/Pixabay

Polícia v Žilinskom kraji odhalila v uplynulom týždni 19 vodičov pod vplyvom alkoholu

Dohľadu nad bezpečnosťou a plynulosťou cestnej premávky venuje polícia v Žilinskom kraji pozornosť aj v tomto roku. V 45.týždni tohto roka zaevidovala polícia na cestách v kraji celkom 19 podgurážených vodičov.

Z celkového počtu vodičov motorových vozidiel 3 nafúkali nad 1 promile, u 7vodičov bolo zistené požitie alkoholických nápojov pod 1 promile a jeden z kontrolovaných vodičov sa dychovej skúške odmietol podrobiť. Dvaja vodiči motorových vozidiel spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani nemotoroví účastníci, tentokrát 6 cyklistom policajti namerali pozitívnu dychovú skúšku.

V sobotu 7. novembra zastavila policajná hliadka na ceste I/18 v obci Sučany vodiča BMW 3. Pri kontrole sa 36 ročný vodič podrobil dychovej skúške, pri ktorej mu policajti namerali 1,06 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 2,21 promile.

Vodič čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia upozorňuje, že vodičovi pod vplyvom alkoholu môže zaistiť jeho vozidlo a navrhnúť jeho prepadnutie.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že sa dopustia priestupku alebo trestného činu, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd zavinených práve vodičmi pod vplyvom alkoholu bývajú v mnohých prípadoch tragické. Každý by mal začať od seba, teda uvedomiť si, že kombinácia alkoholu a šoférovania nikdy nejde dokopy.

Zdroj: KR PZ Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …