štvrtok - 18. apríla, 2024
, Pomôžme ľuďom v núdzi. Predvianočná potravinová zbierka

Pomôžme ľuďom v núdzi. Predvianočná potravinová zbierka

V dňoch 24.-26. novembra bude prebiehať celoslovenská potravinová zbierka pre ľudí v núdzi v predajniach Tesco. Darované potraviny budú zbierať dobrovoľníci z charitatívnych organizácií a po skončení celej zbierky Tesco finančne zvýši hodnotu vyzbieraného tovaru o 20 %.

Zákazníci vo vybraných predajniach po celom Slovensku sa budú môcť v týchto dňoch zapojiť do čoraz obľúbenejšej potravinovej zbierky a pomôcť. Tesco spoločne s charitatívnymi organizáciami už štvrtý rok organizujú projekt na pomoc ľuďom v núdzi. Zákazníci môžu darovať pre ľudí v núdzi trvanlivé potraviny a drogériu, napríklad trvanlivé mlieko, cukor, múku, olej, konzervy a dojčenské jedlo. Potrebné informácie týkajúce sa vhodných produktov na darovanie poskytnú zákazníkom dobrovoľníci.

Tento rok sa do zbierky prvýkrát zapojí aj F&F. Značka oblečenia vytvorila špeciálnu vianočnú kolekciu čiapok s názvom Čiapka zo srdca. Z každej predanej čiapky značka F&F daruje 1 euro na podporu zapojených charitatívnych organizácií.

 „Ľudia v sociálnej núdzi majú často problémy dostať sa ku kvalitnému a výživnému jedlu pre seba a svoje rodiny. A práve v zimných mesiacoch je veľmi dôležité, aby mal každý denne aspoň jedno teplé jedlo. Spoločnosť Tesco verí, že kvalitné a výživné jedlo by malo byť dostupné všetkým, preto reťazec spoločne s charitatívnymi partnermi organizuje už štvrtú predvianočnú zbierku potravín. Radi by sme aj týmto spôsobom vyzvali zákazníkov, aby sa zapojili do zbierky a pomohli tak ľuďom, ktorí to potrebujú a ocitli sa v ťažšej životnej situácii,“ povedala Zuzana Lošáková, manažérka komunikačného oddelenia Tesco.

Po skončení celej zbierky Tesco finančne zvýši hodnotu vyzbieraného tovaru o 20 %. Reťazec touto sumou podporí fungovanie partnerských charitatívnych organizácií. Projekt od jeho vzniku na Slovensku podporuje tiež spoločnosť Unilever, ktorá sa aj tento rok zapojila do zbierky a z každého zakúpeného produktu venuje 3 centy na podporu činností vyššie spomínaných neziskových organizácií. Reťazec na projekte potravinovej zbierky spolupracuje so Slovenskou katolíckou charitou, Potravinovou bankou Slovenska, Depaul Slovensko, Evanjelickou diakoniou ECAV a OZ Vagus.

Do potravinovej zbierky sa v novembri, tak ako minulé roky, zapoja všetky stredoeurópske krajiny, kde Tesco pôsobí (Slovensko, Poľsko, Česko, Maďarsko). Minulý rok zákazníci darovali v 547 obchodoch Tesco v strednej Európe až 419 ton potravín, postačujúcich na prípravu vyše milióna jedál. Vlani Slováci darovali ľuďom v núdzi 77 ton potravín, čo bolo o 60 % viac než rok predtým. Príďte podporiť dobrú vec.

Zoznam predajní zapojených do potravinovej zbierky nájdete na tesco.sk

zdroj: Michaela Uhrin Sokolíková, Diecézna charita Žilina

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *