pondelok - 26. septembra, 2022
, Pomôžme ľuďom v núdzi. Predvianočná potravinová zbierka

Pomôžme ľuďom v núdzi. Predvianočná potravinová zbierka

V dňoch 24.-26. novembra bude prebiehať celoslovenská potravinová zbierka pre ľudí v núdzi v predajniach Tesco. Darované potraviny budú zbierať dobrovoľníci z charitatívnych organizácií a po skončení celej zbierky Tesco finančne zvýši hodnotu vyzbieraného tovaru o 20 %.

Zákazníci vo vybraných predajniach po celom Slovensku sa budú môcť v týchto dňoch zapojiť do čoraz obľúbenejšej potravinovej zbierky a pomôcť. Tesco spoločne s charitatívnymi organizáciami už štvrtý rok organizujú projekt na pomoc ľuďom v núdzi. Zákazníci môžu darovať pre ľudí v núdzi trvanlivé potraviny a drogériu, napríklad trvanlivé mlieko, cukor, múku, olej, konzervy a dojčenské jedlo. Potrebné informácie týkajúce sa vhodných produktov na darovanie poskytnú zákazníkom dobrovoľníci.

Tento rok sa do zbierky prvýkrát zapojí aj F&F. Značka oblečenia vytvorila špeciálnu vianočnú kolekciu čiapok s názvom Čiapka zo srdca. Z každej predanej čiapky značka F&F daruje 1 euro na podporu zapojených charitatívnych organizácií.

 „Ľudia v sociálnej núdzi majú často problémy dostať sa ku kvalitnému a výživnému jedlu pre seba a svoje rodiny. A práve v zimných mesiacoch je veľmi dôležité, aby mal každý denne aspoň jedno teplé jedlo. Spoločnosť Tesco verí, že kvalitné a výživné jedlo by malo byť dostupné všetkým, preto reťazec spoločne s charitatívnymi partnermi organizuje už štvrtú predvianočnú zbierku potravín. Radi by sme aj týmto spôsobom vyzvali zákazníkov, aby sa zapojili do zbierky a pomohli tak ľuďom, ktorí to potrebujú a ocitli sa v ťažšej životnej situácii,“ povedala Zuzana Lošáková, manažérka komunikačného oddelenia Tesco.

Po skončení celej zbierky Tesco finančne zvýši hodnotu vyzbieraného tovaru o 20 %. Reťazec touto sumou podporí fungovanie partnerských charitatívnych organizácií. Projekt od jeho vzniku na Slovensku podporuje tiež spoločnosť Unilever, ktorá sa aj tento rok zapojila do zbierky a z každého zakúpeného produktu venuje 3 centy na podporu činností vyššie spomínaných neziskových organizácií. Reťazec na projekte potravinovej zbierky spolupracuje so Slovenskou katolíckou charitou, Potravinovou bankou Slovenska, Depaul Slovensko, Evanjelickou diakoniou ECAV a OZ Vagus.

Do potravinovej zbierky sa v novembri, tak ako minulé roky, zapoja všetky stredoeurópske krajiny, kde Tesco pôsobí (Slovensko, Poľsko, Česko, Maďarsko). Minulý rok zákazníci darovali v 547 obchodoch Tesco v strednej Európe až 419 ton potravín, postačujúcich na prípravu vyše milióna jedál. Vlani Slováci darovali ľuďom v núdzi 77 ton potravín, čo bolo o 60 % viac než rok predtým. Príďte podporiť dobrú vec.

Zoznam predajní zapojených do potravinovej zbierky nájdete na tesco.sk

zdroj: Michaela Uhrin Sokolíková, Diecézna charita Žilina

foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Fallgrapp, Projekt Fest Hudobné prinesie do kultúrneho centra Barmuesum koncert Fallgrapp

Projekt Fest Hudobné prinesie do kultúrneho centra Barmuesum koncert Fallgrapp

Príďte si užiť večer plný kvalitnej hudby! V piatok 16.9. o 20:00 sa “Muskom” rozozvučí …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *