nedeľa - 14. augusta, 2022
, Pop-rocková kapela Mince Vo Fontáne predstavila svoj nový album „Som na ťahu“

Pop-rocková kapela Mince Vo Fontáne predstavila svoj nový album „Som na ťahu“

Hosťami v martinskom Elixíre Rádia Rebeca boli členovia pop-rockovej kapely Mince Vo Fontáne z Liptovského Mikuláša, Vlado Slávik a Ján Kamenský. 

Našej moderátorke, Petre Bukovej, porozprávali o histórii, súčasnosti a úspechoch kapely Mince Vo Fontáne. Predstavili nám svoj nový, v poradí už piaty, album „Som na ťahu“. Kapela ho krstila krátko pred naším rozhovorom v rádiu, v sobotu 2. apríla v Liptovskom Mikuláši. Rozprávali sme sa aj o programe krstu. Len za zmienku stojí, že jedným z krstných rodičov bol spevák známej žilinskej kapely AYA, Boris Lettrich. Členovia kapely nám porozprávali aj o najbližších plánoch, aké iné kapely počúvajú a zistili sme, že aj keď sú z Liptova, s Turcom sú veľmi prepojení.

Pop-rocková formácia Mince Vo Fontáne vznikla v roku 1999 v Liptovskom Mikuláši. Počas svojej histórie vyskúšali mnoho hudobných štýlov, medzi ktoré patrí folk, country, pop-rock. Okrem spevákov a gitaristov Vlada Slávika a Jána Kamenského kapelu tvoria aj spevák, basgitarista, kontrabasista Tomáš Kuľka a bubeník a hráč na perkusie Maťo Pupák. Mince vo fontáne nahrali päť samostatných albumov – Ozveny, Svetlo, Maják nádejí, v roku 2014 album MINCE VO FONTÁNE – štvrtý, v roku 2016 album „Som na ťahu“ a jeden spoločný so skupinami Lesní škriatkovia, Pohoda a Pengagi s názvom K slnku odvrátení.

Ak ste si nestihli vypočuť alebo pozrieť náš rozhovor s členmi kapely Mince Vo Fontáne, Vladom Slávikom a Jánom Kamenským, môžete tak urobiť práve teraz v našom archíve.

 

Foto: Matej Somr
Video: facebook.com/Rádio Rebeca

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Erika Jurinova, Turistická sezóna 2022 klope na dvere! Čo môže náš kraj ponúknuť svojim návštevníkom?

Turistická sezóna 2022 klope na dvere! Čo môže náš kraj ponúknuť svojim návštevníkom?

Čím všetkým láka návštevníkov Žilinský kraj? Jedným z lákadiel je určite príroda, no máme tu …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *