sobota - 18. mája, 2024
, Pop-rocková kapela Mince Vo Fontáne predstavila svoj nový album „Som na ťahu“

Pop-rocková kapela Mince Vo Fontáne predstavila svoj nový album „Som na ťahu“

Hosťami v martinskom Elixíre Rádia Rebeca boli členovia pop-rockovej kapely Mince Vo Fontáne z Liptovského Mikuláša, Vlado Slávik a Ján Kamenský. 

Našej moderátorke, Petre Bukovej, porozprávali o histórii, súčasnosti a úspechoch kapely Mince Vo Fontáne. Predstavili nám svoj nový, v poradí už piaty, album „Som na ťahu“. Kapela ho krstila krátko pred naším rozhovorom v rádiu, v sobotu 2. apríla v Liptovskom Mikuláši. Rozprávali sme sa aj o programe krstu. Len za zmienku stojí, že jedným z krstných rodičov bol spevák známej žilinskej kapely AYA, Boris Lettrich. Členovia kapely nám porozprávali aj o najbližších plánoch, aké iné kapely počúvajú a zistili sme, že aj keď sú z Liptova, s Turcom sú veľmi prepojení.

Pop-rocková formácia Mince Vo Fontáne vznikla v roku 1999 v Liptovskom Mikuláši. Počas svojej histórie vyskúšali mnoho hudobných štýlov, medzi ktoré patrí folk, country, pop-rock. Okrem spevákov a gitaristov Vlada Slávika a Jána Kamenského kapelu tvoria aj spevák, basgitarista, kontrabasista Tomáš Kuľka a bubeník a hráč na perkusie Maťo Pupák. Mince vo fontáne nahrali päť samostatných albumov – Ozveny, Svetlo, Maják nádejí, v roku 2014 album MINCE VO FONTÁNE – štvrtý, v roku 2016 album „Som na ťahu“ a jeden spoločný so skupinami Lesní škriatkovia, Pohoda a Pengagi s názvom K slnku odvrátení.

Ak ste si nestihli vypočuť alebo pozrieť náš rozhovor s členmi kapely Mince Vo Fontáne, Vladom Slávikom a Jánom Kamenským, môžete tak urobiť práve teraz v našom archíve.

 

Foto: Matej Somr
Video: facebook.com/Rádio Rebeca

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Stanislav Thomka, „Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

„Kultúrne o kultúre“. Stanislav Thomka ma víziu ako oživiť kultúru v meste

Stanislav Thomka hovorí, že svoj pozitívny vzťah ku kultúre si budoval už od detstva, preto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *