sobota - 1. októbra, 2022
, Pošlite tip na výnimočnú osobnosť kraja

Pošlite tip na výnimočnú osobnosť kraja

Žilina – Už po tretíkrát majú obyvatelia Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) možnosť navrhnúť významné osobnosti zo svojho okolia, ktoré sa veľkou mierou pričinili k rozvoju a prezentácii kraja. Žilinská župa opäť hľadá výnimočných ľudí, ktorým udelí jedno zo svojich ocenení.

Návrhy musia obsahovať charakteristiku zásluh navrhovaných osôb, ich súhlas s nomináciou a odôvodnenie predloženého návrhu. Župan môže na návrhy občanov, poslancov Zastupiteľstva ŽSK, občianskych združení, umeleckých a vedeckých inštitúcií odovzdať jedno z troch ocenení – Cenu ŽSK, Pamätnú plaketu alebo Litteras Memoriales. Tipy na ocenených možno zasielať do 31. augusta 2013. V roku 2012 udelil ŽSK ocenenia scénografovi Jozefovi Cillerovi, džudistovi a trénerovi Jánovi Petejovi. Obaja ocenení si prebrali Cenu ŽSK pri príležitosti životného jubilea. Plaketu si prebrali i manželia Kužmovci za dlhoročnú prácu s Detským folklórnym súborom Kelčovan.

V minulosti Cenu ŽSK získali pedagóg a ochranár Ján Pagáč, cyklista Peter Sagan, ako aj Zlatoň Babík, dirigent a vedúci detského speváckeho zboru. Pamätnú plaketu si z rúk predsedu ŽSK prevzali lekári Igor Čombora a Karol Chrenko za celoživotný prínos v oblasti zdravotníctva.

Autor: Katarína Mažáriová

Foto: ŽSK

Svoj tip môžete poslať na adresu: Úrad ŽSK, Komenského 48, 011 09 Žilina alebo e-mailom: info@zask.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Odkazy III., Odkazy III. koncert venovaný spomienke na Alicu Masarykov je za nami. Ako sa vydaril?

Odkazy III. koncert venovaný spomienke na Alicu Masarykov je za nami. Ako sa vydaril?

Dňa 17. septembra 2022 sa v rámci projektu Odkazy III. uskutočnil koncert klasickej hudby venovaný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *