pondelok - 22. apríla, 2024
, Pošlite tip na výnimočnú osobnosť kraja

Pošlite tip na výnimočnú osobnosť kraja

Žilina – Už po tretíkrát majú obyvatelia Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK) možnosť navrhnúť významné osobnosti zo svojho okolia, ktoré sa veľkou mierou pričinili k rozvoju a prezentácii kraja. Žilinská župa opäť hľadá výnimočných ľudí, ktorým udelí jedno zo svojich ocenení.

Návrhy musia obsahovať charakteristiku zásluh navrhovaných osôb, ich súhlas s nomináciou a odôvodnenie predloženého návrhu. Župan môže na návrhy občanov, poslancov Zastupiteľstva ŽSK, občianskych združení, umeleckých a vedeckých inštitúcií odovzdať jedno z troch ocenení – Cenu ŽSK, Pamätnú plaketu alebo Litteras Memoriales. Tipy na ocenených možno zasielať do 31. augusta 2013. V roku 2012 udelil ŽSK ocenenia scénografovi Jozefovi Cillerovi, džudistovi a trénerovi Jánovi Petejovi. Obaja ocenení si prebrali Cenu ŽSK pri príležitosti životného jubilea. Plaketu si prebrali i manželia Kužmovci za dlhoročnú prácu s Detským folklórnym súborom Kelčovan.

V minulosti Cenu ŽSK získali pedagóg a ochranár Ján Pagáč, cyklista Peter Sagan, ako aj Zlatoň Babík, dirigent a vedúci detského speváckeho zboru. Pamätnú plaketu si z rúk predsedu ŽSK prevzali lekári Igor Čombora a Karol Chrenko za celoživotný prínos v oblasti zdravotníctva.

Autor: Katarína Mažáriová

Foto: ŽSK

Svoj tip môžete poslať na adresu: Úrad ŽSK, Komenského 48, 011 09 Žilina alebo e-mailom: info@zask.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *