štvrtok - 29. februára, 2024
, Považské múzeum pripravilo odborný seminár „Historické výročia v roku 2018“

Považské múzeum pripravilo odborný seminár „Historické výročia v roku 2018“

Považské múzeum v Žiline, Štátny archív v Žiline so sídlom v Bytči a Ministerstvo vnútra (MV SR) pripravili v priestoroch Budatínskeho hradu odborný seminár „Historické výročia v roku 2018“.

Seminár sa uskutoční vo štvrtok 15. novembra 2018 so začiatkom o 16.00 v priestoroch východného paláca Budatínskeho hradu. Traja prednášajúci, odborní pracovníci Považského múzea v Žiline a pracovníci Štátneho archívu v Žiline so sídlom v Bytči, budú rozprávať na témy nielen ohľadom stého výročia vzniku Československej republiky, ale aj o ostatných výročiach, ktoré si pripomíname v roku 2018.

Bitku pri Kotešovej, ktorá sa odohrala 5. decembra 1918, priblíži vo svojom príspevku Miroslav Martinský, zo Štátneho archívu. Mária Weinbergerová, bude mať prednášku na tému: Výročia, na ktoré tiež nezabúdame. O československých železniciach, ktoré oslávili tento rok svoje sté výročie na Hornom Považí, bude prednášať historik dopravy Považského múzea v Žiline, Peter Šimko. Po skončení prednášok bude priestor nielen na zodpovedanie otázok publika, ale aj na diskusiu s odborníkmi o histórii. V roku 2018 si Slovensko pripomína hneď niekoľko známych aj menej známych výročí.

Zdroj: Považské múzeum v Žiline

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MHA Martin, Na zápas Martina s Detvou prišlo 855 divákov! Hráči sa im odmenili víťazstvom nad lídrom tabuľky

Na zápas Martina s Detvou prišlo 855 divákov! Hráči sa im odmenili víťazstvom nad lídrom tabuľky

2. hokejová liga, 4. kolo nadstavbovej časti, 03. 02. 2024 MHA Martin vs HK Detva …