sobota - 18. mája, 2024
, Pre imobilných občanov sa sprístupnila Pošta Žilina 8

Pre imobilných občanov sa sprístupnila Pošta Žilina 8

Bezbariérový prístup na pobočku Slovenskej pošty Žilina 8 už dlho trápil imobilných a ťažko telesne postihnutých občanov mesta. Tento problém sa podarilo vyriešiť aj opravením nefunkčnej schodiskovej plošiny.

Pobočka Slovenskej pošty Žilina 8 opäť sprístupnila svoje služby imobilným a ťažko telesne postihnutým občanom mesta. Na podnet občana Františka Mareka, ktorému vo svojom vyššom veku robilo problém vyjsť po dlhých schodoch vedúcich k pošte, sa podarilo opraviť často vandalmi poškodzovanú hydraulickú schodiskovú plošinu. Pre ľudí na vozíku a mamičky s kočíkom sa ešte plánuje pred poštu osadiť tabuľka s telefónnym číslom, ktorým si privolajú pracovníka pošty a ten im poskytne poštové služby priamo na mieste pod schodiskom.

Otázka bezbariérového prístupu k pošte sa riešila v stredu 3. marca 2016 na pracovnom stretnutí, ktorého sa zúčastnili z Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR Peter Ondrášek, štátny radca a Zuzana Šturdíková, generálna riaditeľka sekcie elektronických komunikácii a poštových služieb, ako aj občan František Marek či zástupcovia Slovenskej pošty Veronika Kopčoková, riaditeľka sekcie správy majetku, Ľubomír Náter, vedúci odboru investícií a údržby nehnuteľností, Zuzana Kličimunková, vedúca Pošty 8 a Eva Valičková, referentka údržby. Za mesto Žilina prišiel Patrik Groma, prvý zástupca primátora, pre ktorého sú podnety občanov prioritou. „Každý oprávnený podnet je pre nás vo vzťahu k občanovi zaväzujúci a usilujeme sa poskytnúť mu maximálnu súčinnosť pri jeho vyriešení. A tu sa to krásne podarilo. Ďakujem,“ vyjadril sa prvý zástupca primátora.

Po roku 2000 Slovak Telekom, vlastník a zároveň prenajímateľ budovy, v ktorej pošta sídli, realizoval rekonštrukciu vonkajšieho schodiska a terás. V rámci tejto rekonštrukcie zrušil jestvujúcu bezbariérovú šikmú rampu, pretože zaberala príliš veľký priestor. Slovenská pošta v roku 2006 vybudovala hydraulickú schodiskovú plošinu. Kvôli útokom vandalov bola však plošina často poškodzovaná, až nakoniec ostala trvalo nefunkčná. Slovenská pošta i mesto Žilina dúfajú, že tentoraz už bude nielen plošina, ale aj nová služba privolania si zamestnanca pošty ku schodisku pomocou telefónu, plniť svoju funkciu tým, ktorí to potrebujú.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *