sobota - 22. júna, 2024
, Prečo je výška postele pre vás rozhodujúca?

Prečo je výška postele pre vás rozhodujúca?

Pri výbere nového lôžka je ľahké uprednostniť jeho pohodlie a dizajn a ignorovať niečo tak obyčajné ako je výška lôžka. Avšak, na rozdiel od všeobecného presvedčenia, výška lôžka je skutočne veľmi dôležitá. Výška vášho matraca, okrem rámu postele, môže významne prispieť k vzhľadu a dokonca funkciám vašej spálne, nehovoriac o celkovom komforte, keď sa každé ráno prebudíte a vstávate z postele.

Maximálne pohodlie

Ako vieme spánok je pre človeka veľmi dôležitý a bez tejto možnosti na niekoľko hodín spočinúť na vhodnej posteli a v konkrétnej polohe, by sme si nemohli naplno užívať všetky radosti svojho života. Ani stupnica na vašom novom teplomere by nemala ostať bez povšimnutia, teplota a vlhkosť vzduchu sa pod pohodlie pri spánku podpisujú asi najviac. To však nie je žiadna novinka.

Výška vašej matrace by mala byť prispôsobená vášmu telu, jeho hmotnosti a výške postavy. Ak sa potom ráno zobudíte svieži a plní energie, oveľa ľahšie sa vám bude pokračovať v behu v športovej Under Armour mikine. Zdravý životný štýl sa cení.

Aká je správna výška postele

Mala by korelovať s výškou vašej postavy a prispôsobiť sa jej. V priemere sa vyrábajú postele, ktorých spodný rám je od podlahy vzdialený 30 cm. Správna výška postele sa ale dá zistiť veľmi jednoducho. Posaďte sa na posteľ a zisťujte. Vaše boky a kolená by mali byť v jednej priamke.

Chodidlá sa pritom musia celou plochou dotýkať zeme. Z toho logicky vyplýva, že ak tomu tak nie je, posteľ je buď vysoká alebo naopak nízka. Podobne to funguje aj pri klasickom sedení v kuchyni za stolom s pevnými stolovými nohami. Rovnako tak by mali chodidlá pohodlne dosiahnuť až k podlahe, bez toho, aby ste museli naťahovať svaly.

Môže rozhodovať aj váš vek

Aj váš vek pravdepodobne ovplyvní výšku lôžka, ktorú ste mali alebo máte nastavenú. Staršia osoba potrebuje posteľ, na ktorú sa ľahko dostane, bez toho, aby stratila balans. Príliš nízke lôžko bude súbojom bolesti kĺbov, zatiaľ čo posteľ, ktorá je príliš vysoká, bude vyžadovať väčšie úsilie pre horné partie tela.

Mladšie osoby, ktoré ráno vstávajú, pretože musia vybaviť dôležité veci vo svojom novom virtuálnom sídle spoločnosti, potrebujú posteľ, kde je dôležitá najmä kvalita matrace, aby sa dobre vyspali. Ide predsa o váš komfort, tak pri zariaďovaní vášho lôžka na to myslite vopred.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *