piatok - 21. januára, 2022
, Začnite viac čítať, budete na tom lepšie

Začnite viac čítať, budete na tom lepšie

O tom, že čítanie je pre človeka naozaj veľmi dôležité asi informácie máte. Stále to ale nestačí, pretože ľudia čítajú menej a menej. Dokonca aj na samotnom internete si až 70 % užívateľov stránku a konkrétny text najskôr prebehne pomocou kolieska myši a potom sa rozhoduje podľa tituliek. Často sa ale v texte môže skrývať jedna informácia, ktorá vám môže zmeniť život.

Deťom a pred spaním

Ak vás nebaví čítať pre seba, robte to aspoň kvôli svojim deťom. Kultivujete tak ich myseľ, ktorá sa formuje aj počas spánku. Čítanie je jedným z najdôležitejších komunikačných nástrojov, ktorému by ste sa okrem varenia v titánovom riade mali venovať tiež.

Dôležitá fáza vývoja

Ak budete deťom v predškolskom veku a pred tým než nastúpia do materskej škôlky čítať, bude to mať zmysluplný a merateľný vplyv na to, ako dokáže detský mozog spracovať určité príbehy a rozvíjať tak ich fanatáziu, predstavivosť a kreativitu. Podobne, ako keď sa spolu zabávate pri skladaní puzzle s 3D efektom. Aj čítanie poskytuje deťom nový rozmer a spoznávanie iných oblastí.

Učia sa porozumieť

Čítanie sa síce nepovažuje za inštrumentálny nástroj v diskusii o emocionálnom zdraví, ale každý vášnivý čitateľ vám povie o tom, kedy si poplakal alebo sa zasmial pri dobre spracovanom obsahu.

Čítanie deťom v dopoludňajších hodinách im môže pomôcť lepšie pristupovať k ťažším témam, Je to príležitosť, ako preskúmať silné emócie prostredníctvom beletrie. Spoločné zdieľanie takýchto situácií s rodičmi pomáha deťom podporiť aj silu ich vzťahu. Takže o dôvod viac, prečo sa po prechádzke v pohodlných a najmodernejších dámskych teniskách nechať zatiahnuť do stránok zaujímavého príbehu.

Čítanie je jedna z príležitostí, ako efektívne a rozumne nakladať so svojím časom, ktorý často zbytočne premrháme nezmyselnými vecami. Zmeňte sa a začnite čítať aj vy. Určite to prospeje vám a aj vášmu okoliu.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

pánske košele, Jediný kúsok pánskeho oblečenia dokáže premeniť každého muža na príťažlivého elegána

Jediný kúsok pánskeho oblečenia dokáže premeniť každého muža na príťažlivého elegána

Každá žena chce vyzerať čo najlepšie a urobí pre to veľakrát možné i nemožné. Ale rovnako túžime …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *