štvrtok - 7. decembra, 2023
, Začnite viac čítať, budete na tom lepšie

Začnite viac čítať, budete na tom lepšie

O tom, že čítanie je pre človeka naozaj veľmi dôležité asi informácie máte. Stále to ale nestačí, pretože ľudia čítajú menej a menej. Dokonca aj na samotnom internete si až 70 % užívateľov stránku a konkrétny text najskôr prebehne pomocou kolieska myši a potom sa rozhoduje podľa tituliek. Často sa ale v texte môže skrývať jedna informácia, ktorá vám môže zmeniť život.

Deťom a pred spaním

Ak vás nebaví čítať pre seba, robte to aspoň kvôli svojim deťom. Kultivujete tak ich myseľ, ktorá sa formuje aj počas spánku. Čítanie je jedným z najdôležitejších komunikačných nástrojov, ktorému by ste sa okrem varenia v titánovom riade mali venovať tiež.

Dôležitá fáza vývoja

Ak budete deťom v predškolskom veku a pred tým než nastúpia do materskej škôlky čítať, bude to mať zmysluplný a merateľný vplyv na to, ako dokáže detský mozog spracovať určité príbehy a rozvíjať tak ich fanatáziu, predstavivosť a kreativitu. Podobne, ako keď sa spolu zabávate pri skladaní puzzle s 3D efektom. Aj čítanie poskytuje deťom nový rozmer a spoznávanie iných oblastí.

Učia sa porozumieť

Čítanie sa síce nepovažuje za inštrumentálny nástroj v diskusii o emocionálnom zdraví, ale každý vášnivý čitateľ vám povie o tom, kedy si poplakal alebo sa zasmial pri dobre spracovanom obsahu.

Čítanie deťom v dopoludňajších hodinách im môže pomôcť lepšie pristupovať k ťažším témam, Je to príležitosť, ako preskúmať silné emócie prostredníctvom beletrie. Spoločné zdieľanie takýchto situácií s rodičmi pomáha deťom podporiť aj silu ich vzťahu. Takže o dôvod viac, prečo sa po prechádzke v pohodlných a najmodernejších dámskych teniskách nechať zatiahnuť do stránok zaujímavého príbehu.

Čítanie je jedna z príležitostí, ako efektívne a rozumne nakladať so svojím časom, ktorý často zbytočne premrháme nezmyselnými vecami. Zmeňte sa a začnite čítať aj vy. Určite to prospeje vám a aj vášmu okoliu.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

nočné videnie, Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Termovízia alebo nočné videnie: Kde, ako a ktorá optika vám lepšie pomôže?

Pri výbere správnej technológie pre pozorovanie v noci alebo v nízkych svetelných podmienkach je dôležité …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *