piatok - 21. júna, 2024
, Singel a video Motýli avizuje nový album Mandrage. Vyjde začiatkom roka

Singel a video Motýli avizuje nový album Mandrage. Vyjde začiatkom roka

Jedna z najúspešnejších českých kapiel, Mandrage, vydáva nový singel Motýli, avizujúci príchod nového albumu. Skladbu produkoval Armin Effenberger a minulý týždeň k nej kapela predstavila videoklip v hlavnú rolu s Berenikou Kohoutovou.

Scenára a strihu sa chopil bubeník Mandrage Matyáš Vorda, na réžii spolupracoval s kameramanom klipu Tomášom Kasalom. Text je inšpirovaný metaforou „mať motýľov v bruchu“, pod ktorou si každý môže predstaviť trochu niečo iného. „Naspievať Motýle, nebola žiadna sranda. Tá pesnička je minimálne o tón vyššie, než obvykle dosiahne môj hlas, ale chceli sme, aby refrén pôsobil vypäto a naliehavo, tak neostávalo, nič iné ako sa prekonať a vydať zo seba maximum,“ približuje nahrávanie spevák Vít Starý.

Singel pochádza z pripravovanej dosky „Po půlnoci“, ktorej vydanie je naplánované na 19. január budúceho roka.  Album bude obsahovať celkom 12 piesní, na ktorých sa hudobne i textovo podieľali všetci členovia Mandrage. Oproti poslednému albumu ponúknu Mandrage po hudobnej stránke viac gitarových a rockových prvkov, čím sa čiastočne vrátia k svojím počiatkom.

Doska mala pôvodne vyjsť na jeseň tohto roku, ale veľa vecí sme prerábali, čím sme stratili množstvo času. Nakoniec sa nám nepodarilo album dokončiť ani za päť minút dvanásť, bude hotové skôr nejakú tu chvíľu po dvanástej. Každopádne sme toho názoru, že je lepšie vydať skvelú dosku po pol noci ako polotovar pred poludním, vysvetľuje gitarista kapely Pepa Bolan i symbolický názov albumu.

Česká pop-rocková skupina Mandrage sa v rámci svojho minuloročného turné „Všechny kočky Tour“ predstavili aj v bratislavskom Ateliéry Babylon, kde svojím fanúšikom ponúkli skladby zo svojho posledného albumu Potmě jsou všechny kočky černý. 2. februára 2018 sa Mandrage vydajú na turné po Českej republike, ktoré sa začne v pražskom Forume Karlín. Predskokanom bude mladý pesničkár a busker Jakub Ondra.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

BuranoWski, BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

BuranoWski prichádza s jednoduchým posolstvom – Ži

Tomáš Buranovský a.k.a BuranoWski sa hlási s novou skladbou Ži. „ Často krát sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *