nedeľa - 14. júla, 2024
, Predaj autobusovej stanice vo Vrútkach schválený
Ilustračné foto

Predaj autobusovej stanice vo Vrútkach schválený

Zhodli sa na tom poslanci mestského zastupiteľstva vo štvrtok 14. januára. Dôvodom predaja je dlh mesta voči SAD Žilina, a.s., za neuhradené preddavky za výkony vo verejnom záujme v rokoch 2014 a 2015, ktorý s úrokmi z omeškania a zmluvnými pokutami dosiahol výšku 516.160 eur.

Poslanci mestského zastupiteľstva vo Vrútkach schválili predaj približne 3.700 štvorcových metrov autobusovej stanice spoločnosti SIRS-Development, a.s., Žilina. Podľa prednostu Mestského úradu vo Vrútkach Viliama Majdu hľadalo mesto možnosti, ako vyriešiť dlh bez nutnosti predaja majetku. „Na posledných rokovaniach sa toto nefinančné riešenie ukázalo ako jediné, ktoré nedostane Vrútky do finančnej krízy. Voči SAD nám z celého viac ako polmiliónového dlhu zostáva dlžoba ani nie 45.000 eur, ktorú si trúfame počas jedného roka zlikvidovať. A tým je vyriešená celá peripetia, ktorá trvala od roku 2013, kedy boli prijaté zákony, ktorými samosprávy prišli o peniaze,“ povedal Majda.

Na rozhodnutie mestských poslancov reagovala hovorkyňa SAD Žilina Ivana Strelcová. „Sme naozaj radi, že sa konečne začnú plniť všetky finančné záväzky a my nijakým spôsobom nemusíme riešiť obmedzovanie dopravy, prípadne represívne kroky. Považujeme to za veľmi múdry krok, predovšetkým v prospech občanov. Celá autobusová doprava v regióne by mala byť zachovaná v súčasnom rozsahu,“ V prípade záujmu mesta by sa mal priestor stanice v dohľadnej dobe revitalizovať.

Zdroj: teraz.sk
Foto: SAD Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *