nedeľa - 16. júna, 2024
, Unikátna výstava Ilustrátorský Olymp

Unikátna výstava Ilustrátorský Olymp

Krajská knižnica v Žiline pozýva všetkých na výstavu s názvom Ilustrátorský Olymp, na ktorej majú návštevníci možnosť zalistovať si v kolekcii takmer 150 bohato ilustrovaných kníh pre deti a mládež z 36 krajín sveta. Všetky knihy pochádzajú z fondov Knižnice BIBIANY v Bratislave.

Výstava Ilustrátorský Olymp predstavuje diela nositeľov najvyšších ocenení Bienále ilustrácií Bratislava (Grand Prix BIB a Zlaté jablko BIB) v päťdesiatročnej retrospektíve tohto medzinárodného podujatia. Knižnú zbierku sprevádza aj súbor knižných ilustrácií, za ktoré ich autori získali prestížne ocenenie Grand Prix. To poskytuje návštevníkovi komplexný pohľad na ilustráciu nielen ako na svojbytné umelecké dielo, ale aj ako súčasť knižného produktu.

Výstava v uvedenom rozsahu ešte nikdy nebola sprístupnená takému širokému publiku. Postupne navštívi vyše 26 knižníc, galérií a ďalších kultúrnych inštitúcií na Slovensku a v blízkom zahraničí. Výstava potrvá do 10. februára. Sprístupnená verejnosti je na 2. poschodí knižnice počas otváracích hodín.

, Unikátna výstava Ilustrátorský Olymp

Autor: Katarína Kvašňovská/vedúca oddelenia knižnično-informačných služieb
Foto: oficiálny plagát, pixabay.com

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *