štvrtok - 18. júla, 2024
, Prekážkový beh Žilinské blatíčko je náročnou skúškou a výzvou pre každého športovca

Prekážkový beh Žilinské blatíčko je náročnou skúškou a výzvou pre každého športovca

Už čoskoro budú môcť Žilinčania i športoví nadšenci z celého Slovenska zažiť jedinečnú atmosféru amatérskeho prekážkového behu Žilinské blatíčko. Organizátor, občianske združenie Preles, pripravil druhý ročník akcie, ktorá si získava čoraz viac nadšencov.

, Prekážkový beh Žilinské blatíčko je náročnou skúškou a výzvou pre každého športovca

Prekážkový beh je krosový beh cez rôzny terén doplnený o prekonávanie prírodných a umelých prekážok ako napríklad šplh na lane, prevaľovanie pneumatík, nosenie drevených klád a podobne.

„Výborné ohlasy po premiérovom ročníku prekážkového behu Žilinské blatíčko 2015 nás presvedčili o zmysluplnosti nášho snaženia. Na prvom ročníku sa zúčastnilo 211 pretekárov z celého Slovenska. Okrem nich bolo prítomných niekoľko stoviek divákov. Mesto Žilina a konkrétne lokalita Lesoparku Chrasť ponúka výborné podmienky pre aktivitu takéhoto charakteru. Rozmanitý terén, výborné zázemie, udržiavaná sieť chodníkov v kombinácii s jednoduchou možnosťou bezplatného parkovania v areáli Žilinskej univerzity vytvára potenciál na unikátne mestské preteky prírodného charakteru. Atraktivitu tohto spojenia, prírody v meste, nám potvrdili reakcie pretekárov, ktorí sa na úvodný ročník pretekov zišli z celého Slovenska. Práve vďaka ich reakciám máme dôvod domnievať sa, že potenciál na rozmer pretekov je niekoľkonásobne vyšší a už dnes, viac ako dva týždne pred štartom, máme prihlásených viac pretekárov ako pred rokom.“, povedal Vladimír Randa, riaditeľ pretekov.

Dôležitou súčasťou pretekov je aj ich dobrovoľnícky a dobročinný charakter. Na organizácii sa podieľa zhruba 50 dobrovoľníkov a 1€ zo štartovného ide na obnovu lesoparku prostredníctvom daru Nadácii žilinský lesopark. Minulý rok tak občianske združenie Preles prispelo na obnovu lesoparku sumou 211€.

„Chceli by sme sa poďakovať všetkým partnerom, najmä Mestu Žilina za finančnú podporu a pomoc s organizáciou pretekov. Zároveň sa chceme Žilinčanom vopred ospravedlniť za čiastočné obmedzenia v lesoparku v súvislosti s organizáciou pretekov. Verím, že sme založili tradíciu podujatia, ktoré bude pravidelne obohacovať športovú jeseň v Žiline a získa si srdcia mnohých fanúšikov“, dodal Randa.

Preteky sa konajú v sobotu, 8. októbra, takmer za každého počasia a záujemcovia sa môžu prihlásiť na stránke https://www.blaticko.sk.

Autor: Vladimír Randa
Foto: Marek Jančúch

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *