sobota - 13. apríla, 2024
, Prezentácia prác Súkromnej strednej umeleckej školy v Považskej galérii umenia v Žiline

Prezentácia prác Súkromnej strednej umeleckej školy v Považskej galérii umenia v Žiline

Považská galéria umenia v Žiline pozýva všetkých nadšencov umenia na vernisáž výstavy s názvom TO SME MY 2016, ktorú usporiadala Súkromná stredná umelecká škola v Žiline. Vernisáž výstavy sa uskutoční vo štvrtok 30. júna o 16.00 hod. v priestoroch Považskej galérie v Žiline. 

Na výstave TO SME MY 2016 sa Súkromná stredná umelecká škola prezentuje tými najzaujímavejšími žiackymi prácami, ktoré vznikli v uplynulých dvoch rokoch  na jednotlivých odboroch.  V súčasnosti  je v škole päť odborov so zameraním na dizajn – grafický, priestorový, reklamný, priemyselný a fotografický. Každý z nich má svoje špecifiká, osobitné požiadavky na odborné zručnosti a vedomosti, v ktorých sa žiaci počas štúdia zdokonaľujú.

Výstava TO SME MY 2016 sa na rozdiel od tých predchádzajúcich, ktoré zviditeľňovali oso-bitne jednotlivé odbory, pokúsi návštevníkom ukázať cestu, ktorou prechádzajú žiaci v priebehu celého štúdia a najmä ich zdokonaľovanie sa v svojej budúcej profesii. Ako sa postupne obozna-mujú so všeobecne platnými zásadami a pravidlami výtvarnej tvorivosti.  Získavajú základné vedomosti o písme, farbe, kompozícii, perspektíve a v praktických realizáciách ich dokážu využiť. Dôraz výstava kladie najmä na práce študentov tretích a štvrtých ročníkov, ktoré vznikali pri štandardnom vyučovaní, ale aj počas klauzúrnych zadaní či maturitných prác.

O úsilí a talente študentov Súkromnej umeleckej školy v Žiline sa môžete presvedčiť na výstave TO SME MY 2016 v Považskej galérii umenia až do 28.augusta.

, Prezentácia prác Súkromnej strednej umeleckej školy v Považskej galérii umenia v Žiline

Autor: Považská galéria v Žiline
Foto: oficiálny plagát, zilina-gallery.sk

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Zaujíma vás ľudová kultúra? Pozrite si prehliadku folklórnych kolektívov

Turčianske kultúrne stredisko v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja organizuje 23. septembra 2017 krajskú postupovú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *