sobota - 2. marca, 2024
, Úspechy a aktivity žiakov zo Základnej školy Karpatská

Úspechy a aktivity žiakov zo Základnej školy Karpatská

Prioritou pre Základnú školu, Karpatská na sídlisku Vlčince v Žiline je nielen poskytnúť svojim žiakom kvalitné vzdelanie, ale aj budovať v nich lásku k športu či umeniu, vážiť si životné prostredie a zapájať ich do rôznych mimoškolských aktivít. Ponúkame vám prehľad tých najväčších športových úspechov žiakov a aktivít zameraných na životné prostredie za uplynulý školský rok 2015/2016.

Majstrovstvá sveta vo fitness detí

Traja žiaci zo ZŠ, Karpatská sa prebojovali na Majstrovstvá sveta 2016 v detskom fitness v srbskom Novom Sade, ktoré sa konali 18. – 19. júna. V silnej konkurencii, celkovo 131 pretekárov z 11 krajín, dosiahli výborné výsledky. Slovensko na pódiu MS reprezentovalo 17 dievčat a 4 chlapci, z toho 2 dievčatá a 1 chlapec z našej školy, súťažiaci za občianske združenie AGaF.

Výsledky našich: Viktória Hrnková – 5. miesto v kategórii dievčatá 10 – 11 rokov, Dominika Rosincová – 7. miesto v kategórii dievčatá 12 – 13 rokov, Tomáš Trizuljak – 4. miesto v kategórii chlapci do 12 rokov. Gratulujeme a prajeme veľa ďalších úspechov.

Úspechy gymnastiek

Gymnastky sa v tomto školskom roku zúčastnili niekoľkých súťaží: Majstrovstvá žiačok v športovej gymnastike v Detve, Slovenský pohár v Detve, Celoslovenské preteky v Handlovej v kategórii C (tu sa prebojovali len 2 najmladšie dievčatá zo ZŠ, Karpatská), Slovenský pohár Jipast 2. kolo v Nových Zámkoch a Vrútočný pohár vo Vrútkach, ktorého sa zúčastnili najmladšie gymnastky Žubrienky a Žabky.

Dievčatá úspešne reprezentovali svoju školu a napokon i mesto na celoslovenskom a krajskom kole v gymnastickom štvorboji družstiev základných škôl. Družstvo dievčat v zložení: Petra Holešová (3. B), Rebeca Hubočanová (3. A), Anna Miklová (3. C), Tereza Pevná (3. D), Karolína Remeňová (2. C), Rebeka Labantová (2. A), si vybojovalo 1. miesto v krajskom kole a 3. miesto na Školských majstrovstvách Slovenska v Poprade.

O niečo lepšie sa darilo družstvu starších dievčat v zložení: Dominika Balcerová (8. C), Patrícia Kolibáčová (7. A), Eva Michaliková (8. D), Karin Suchomelová (9. C), Lucia Zavadzanová (9. A), Zuzana Kučerová (7. B) a Adriana Šošková (8. C). Tieto dievčatá získali 1. miesto na krajskom kole a 1. miesto na Školských majstrovstvách Slovenska v Poprade. Všetkým gymnastkám blahoželáme!

Úsmev pre strom

V školskom roku 2015/2016 sa ZŠ, Karpatská zapojila do projektu vyhláseného SHP Group, s názvom „Úsmev pre strom“. Projektom chce vyjadriť svoj postoj k ochrane životného prostredia a zároveň podnietiť učiteľov, žiakov a ich rodičov, aby sa aj vďaka ich činnosti zlepšilo životné prostredie a aby sa naše mestá stali zelenšie a krajšie.

Projekt bol zameraný na dve aktivity: zber papiera a výsadbu stromčekov. Do vyhláseného zberu papiera sa zapojili žiaci, rodičia i starí rodičia, pomáhali aj pedagógovia a špeciálne členovia školského parlamentu. Od októbra do marca vyzberali 4 980 kg papiera. V rámci druhej aktivity žiaci 7. a 8. ročníka vysadili v areáli školy 120 malých stromčekov, ktoré budú tvoriť živé oplotenie školského dvora. Ďakujeme všetkým, ktorí sa do projektu zapojili.

Viac info na https://www.zilina.sk/?page=ukazspravu&id=14533.

Autor: Pavol Čorba/hovorca mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení matičiarov padlých v boji proti nacizmu v druhej svetovej vojne

Matica slovenská ocení osobnosti slovenského kultúrneho života in memoriam, ktoré sa v druhej svetovej vojne …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *