piatok - 21. júna, 2024
, Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska navštívil mesto Martin
Ilustračné foto

Prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska navštívil mesto Martin

Vo štvrtok, 23. júna, počas svojich návštev jednotlivých slovenských miest navštívil prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska aj mesto Martin. Spoločne s primátorom mesta, Andrejom Hrnčiarom, diskutovali na Mestskom úrade o pálčivých problémoch mesta. 

Prezident Andrej Kiska neobišiel tému problémového úseku pod Strečnom a nutnosť diaľnice, ktorá uľahčí cestujúcim presun medzi Martinom a Žilinou. Kiska yjadril spolupatričnosť s aktuálnou situáciou mesta, ktoré sa ocitlo v nútenej správe. Avšak vyzdvihol aj pozitíva mesta Martin, ktoré plní funkciu kultúrneho centra Slovenskej republiky.  Priestor dostala aj Jesseniova lekárska fakulta Univerzity Komenského.
Dnešný deň je dôležitý pre celú Európu, keď sa Spojené kráľovstvo v referende rozhoduje či ostať v Európskej únii alebo z nej vystúpiť. Výsledky s napätím sleduje celý svet. Andrej Kiska dúfa v zotrvanie Spojeného kráľovstva v Európskej únii. Pri tej príležitosti sa zúčastnil pietneho aktu pri hrobe Milana Hodžu na Národnom cintoríne. Milan Hodža už v polovici 20. storočia presadzoval myšlienku zjednotenej Európy.

Andrej Kiska má v Martine bohatý program. Okrem Mestského úradu v Martine navštívil aj Jesseniovu lekársku fakultu Univerzity Komenského, priestory Slovenskej národnej knižnice či Gymnázium Viliama Paulínyho-Tótha. O 16.00 hod. navštívi prezident SR Andrej Kiska mesto Vrútky.

Foto: Miloš Hrabovský

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Rozhlasové vysielanie, 100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

100 rokov rozhlasového vysielania v Československu

Rozhlasové vysielanie je na našom území prítomné už viac ako 100 rokov. Keď sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *