streda - 28. septembra, 2022
, Prežila klinickú smrť, venuje sa alternatívnej liečbe a má vám čo povedať. Silvia Bystričanová na autorskom čítaní
Foto ilustračné

Prežila klinickú smrť, venuje sa alternatívnej liečbe a má vám čo povedať. Silvia Bystričanová na autorskom čítaní

Silvia Bystričanová je populárna autorka spoločenských románov zo súčasnosti. Pochádza z Detvy, vyštudovala pedagogiku a 15 rokov aj pôsobila v školstve. Ako sama hovorí, veľa  vecí vo svojom živote robí intuitívne.

Venuje sa homeopatii, fytoterapii, alternatívnej liečbe, netají sa skutočnosťou, že pred časom prežila klinickú smrť, takže  narodeniny oslavuje 2-krát do roka. Jej knihy sú primárne určené ženám, ale našli si k nim cestu aj zrelí muži, ktorí oceňujú predovšetkým humor, ukrytý za moróznosťou mužských literárnych postáv.

Do literatúry vstúpila románom  Každý deň má niekto narodeniny (2013, Slovart), a  každý rok jej v spolupráci s vydavateľstvom  Slovart vychádza ďalší titul: Šťastie prišlo v sobotu (2014), Jar, leto, jeseň,  Agáta (2015),  A vráť sa po slabších (2016), Tri dni do raja (2017). Momentálne pracuje na šiestej knihe. Spolu s režisérom Vašom Púčikom napísala texty pre muzikál Trik Trejsy, rada by sa v budúcnosti venovala i divadelnej hre.

„Každý deň máme dôvod na oslavu života. Ak po prečítaní mojich kníh budú mať čitatelia pocit, že svet je opäť o čosi krajší a lepší, tak je to tým, že mám najlepších a najvnímavejších čitateľov.“

Podujatie v rámci projektu Kytica viazaná zo slov z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia, hlavný partner projektu.

, Prežila klinickú smrť, venuje sa alternatívnej liečbe a má vám čo povedať. Silvia Bystričanová na autorskom čítaní

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Komunálne voľby 2022, Viete, kto kandiduje na poslanca za vašu mestskú časť? Mesto Martin zverejnilo zoznam zaregistrovaných kandidátov

Viete, kto kandiduje na poslanca za vašu mestskú časť? Mesto Martin zverejnilo zoznam zaregistrovaných kandidátov

Komunálne voľby 2022 sa uskutočnia 29. októbra 2022. V nich si budeme voliť zástupcov do …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *