nedeľa - 19. mája, 2024
, Príďte vypískať násilie

Príďte vypískať násilie

Pri príležitosti Medzinárodného dňa boja za odstránenie násilia páchaného na ženách, vás pozývame na verejné zhromaždenie pod názvom „Vypískajme násilie“ a výstavu „Umlčané svedkyne“. Kampaň bude prebiehať vo viacerých mestách na Slovensku v rámci celosvetovej kampane 16 dní aktivizmu proti násiliu páchanému na ženách. V Martine sa uskutoční v pondelok 5. decembra v čase od 13:00 do 17:00 v priestoroch OC Tulip Martin.

Cieľom akcie je vytvárať na Slovensku priestor, v rámci ktorého má slovenská verejnosť možnosť vyjadriť odmietavý postoj k násiliu páchanému na ženách symbolickým vypískaním. Takéto aktívne vyjadrovanie odmietavého postoja proti násiliu prispieva k znižovaniu tolerancie voči násiliu páchanému na ženách v našej spoločnosti. Chceme podporiť ľudí, aby neboli ľahostajní, ale angažovali sa, prelomili mlčanie a prehovorili o násilí páchanom na ženách.

Kampaň „16 dní aktivizmu proti násiliu páchanému na ženách“ sa bude v OC Tulip Martin realizovať v čase od 13:00 do 17:00 formou výstavy „Umlčané svedkyne“, ktorá je spomienkou na ženy, ktoré boli zavraždené svojimi súčasnými či bývalými manželmi a partnermi v dôsledku dlhodobého násilia. Následne bude môcť verejnosť vyjadriť svoj odmietavý postoj k násiliu páchanému na ženách na verejnom zhromaždení „Vypískajme násiliepred OC Tulip Martin o 17:00. Príďte podporiť správnu vec.

Kampaň organizujú Fenestra, OZ Hana, Možnosť voľby, Pomoc rodine, Progresfem, Žena v tiesni, KOTVA, Bezpečná ženská sieť, Divadlo na opätkoch a Slovensko-český ženský fond. Projekt je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitostí SR v rámci dotačného programu Podpora a ochrana ľudských práv a slobôd LP/2016.

, Príďte vypískať násilie

zdroj: zenavtiesni.sk

foto: zdroj

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *