piatok - 24. mája, 2024
, Pozor! Nepriaznivé počasie odstavilo vlakovú dopravu

Pozor! Nepriaznivé počasie odstavilo vlakovú dopravu

ŽSR upozorňujú cestujúcich, že v dôsledku nepriaznivého počasia, výdatného sneženia, silnej víchrice a popadaných stromov na trať je úplne, alebo čiastočne prerušená železničná doprava na viacerých úsekoch Slovenska. Najvážnejšia je situácia v úseku Východná – Kráľova Lehota. Cestujúci v úseku Košice – Žilina – Bratislava preto musia počítať počas celého dňa s výrazným meškaním vlakov.

Komplikácie začali počas uplynulej noci, keď narazil v úseku Východná – Kráľová Lehota medzinárodný rýchlik z Humenného do Prahy do popadaných stromov. Vlak po náraze, ku ktorému došlo presne o polnoci, zostal na trati neschopný ďalšej jazdy. Krátko pred 4.00 hod prišiel do  železničnej stanice (ŽST) Kráľova Lehota rušeň, ktorý nie je závislý od elektrickej trakcie, za jeho pomoci bol vlak stiahnutý do stanice. Popadané stromy poškodili na viacerých miestach trakčné vedenie.

Od 4:07 do 8:33 hod. bola doprava rýchlikov v tomto úseku viackrát obnovená po jednej koľaji s pomocou nezávislej trakcie – dieselového rušňa a zase prerušená, keďže ťažký sneh lámal a vyvracal ďalšie stromy, ktoré opätovne znemožňovali prejazd vlakov. Od 8:33 hod. je železničná doprava v úseku Východná – Kráľova Lehota možná po jednej traťovej koľaji nezávislou trakciou, pre osobné vlaky je zabezpečená náhradná autobusová doprava.

Sneh komplikuje situáciu aj na Tatranskej elektrickej a ozubnicovej železnici (TEŽ). V úsekoch Poprad Tatry TEŽ – Štrbské Pleso, Štrba OŽ – Štrbské Pleso OŽ, Starý Smokovec – Tatranská Lomnica TEŽ bola potrebná jazda snehovej frézy na sprejazdnenie týchto úsekov. Frézovanie začalo včera krátko pred polnocou a pokračovalo až do dnešného rána.

Od 5:27 hod. je vplyvom spadnutých stromov na trať úplne prerušená aj železničná doprava v úseku Smolenice – Dúbrava a od 8:25 hod. aj v úseku Čadca – Kysucké Nové Mesto.

ŽSR majú na odstraňovanie následkov nepriaznivého počasia nasadené všetky sily a prostriedky. Za vzniknuté meškanie sa cestujúcim ospravedlňujú. Aktualizované informácie si môžete prečítať na stránke ŽSR.

zdroj: zsr.sk

ilustračné foto: vlaky.net

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

ZA: Mesto sa chystá vynoviť Mariánske námestie aj Horný val

Žilinská radnica sa chystá vynoviť Mariánske námestie v historickom centre. Mesto tiež plánuje zrekonštruovať Kamennú …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *