nedeľa - 14. júla, 2024
, Pripravte sa na dokonalú jazdu

Pripravte sa na dokonalú jazdu

Hlavnou podmienkou dokonalého stavu vášho vozidla je nepochybne profesionálne a kvalitné zariadenie a moderná výbava. Vybrať si dnes nemáte ani ten najmenší problém, platí to ale len do chvíle, pokiaľ neberiete ohľad na kvalitu. V takom prípade to už môže byť horšie. My vám prinášame krátky a stručný prehľad toho, čo by splnilo všetky vaše požiadavky.

Kedy si môžete za to sami

Okrem toho, že vás v autoškole pravidelnými kondičnými jazdami pripravili na dokonalé ovládanie vozidla, určite vám povedali aj to, že stav vášho vozidla závisí aj od toho, ako budete s ním jazdiť a zaobchádzať. Preto si dajte pozor na rýchlosť, občas neuškodí prekontrolovanie geometrie kolies alebo obyčajná ale včasná výmena pneumatík.

Kvalita LED denného svietenia

Žijeme v ére neobmedzeného a bezohľadného rastu elektrických taríf. Donekonečna to ale zvládať nemôžeme, a preto musíme hľadať alternatívne a často sa ukáže, že aj efektívnejšie riešenia. Platí to aj v automobilovom priemysle.

Na začiatok by ste si mali vybrať LED denné svietenie. Nikde inde nemôžeme hovoriť o tak vysokej efektívnosti a prijateľnej cene, ako v prípade tohto typu osvetlenia.

Kvalitné LED diódy majú dlhú životnosť a sú do automobilov veľmi ľahko inštalovateľné. Disponujú tiež aj týmito výhodami:

  • dlhá životnosť
  • nízka spotreba energie
  • možnosť vytvárania adaptívnych svetlometov
  • svetlo LED viac blízke tomu prirodzenému

Všetko pre pohodlnú cestu

Ak ste si už vybrali to správne LED osvetlenie, pohodlnosť cestovania si môžete zvýšiť aj inými drobnosťami. Napríklad inštaláciou deflektorov. Jazda s pootvoreným oknom bude oveľa príjemnejšia.

Podobne na tom budete, ak si vyberiete kvalitné stierače. Veľmi dobre vieme, aká dokáže byť cesta nepríjemná, pokiaľ vám v tom bráni dostatočný výhľad na vozovku. Môžete použiť aj lacnejšie náhrady, ale za kvalitu a výsledný efekt vám neurčíme.

Pohodlnosť je aj o tom, ako sa na jazdu pripravíte. Obujte si topánky S. Oliver. Táto značka je na trhu dlhodobo a vybrať si môžete bez ohľadu na pohlavie a dokonca aj vek. Ak máte dobrú a kvalitnú obuv, jazda je oveľa príjemnejšia, o čom ľudia, ktorí strávia za volantom viac ako 5 hodín vedia naozaj svoje.

Mimochodom, vedeli ste, že celodenná jazda za volantom sa rovná jednému poháriku Whisky? Presne tak, podľa zistení, sa dá záťaž šoféra za volantom počas dlhých ciest prirovnať ku konzumácii alkoholu. Vaše telo bude teda „unavené“, ako keby ste požili alkohol v tomto množstve.

Nie len preto, by ste si mali robiť prestávky, postarať sa o maximálny možný komfort a začať využívať efektívnejšie riešenia aj pri jazde autom, oplatí sa to.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *