pondelok - 22. apríla, 2024
, Projekt Naše Mesto pomohol skrášliť a opraviť detskú záhradu materskej školy v Žiline

Projekt Naše Mesto pomohol skrášliť a opraviť detskú záhradu materskej školy v Žiline

Prepájať firmy, samosprávy i mimovládny sektor s cieľom vyčistiť, skrášliť a viditeľne zlepšiť slovenské mestá je cieľom projektu, do ktorého sa každoročne zapája aj mesto Žilina. Počas najväčšej dobrovoľníckej akcie na Slovensku s názvom Naše Mesto si tisíce ľudí zo súkromných firiem, samospráv a neziskových organizácií obliekajú rovnaké tričká a pomáhajú svojmu okoliu. V piatok 11. júna sa vďaka projektu Naše Mesto skrášlila detská záhrada v Materskej škole Puškinova v Žiline.

„Počas projektu dobrovoľníci opravili domčeky, lavičky, preliezky a stoly na záhrade. Vďaka ošetreniu i novému náteru doslova žiaria, skrášľujú záhradu materskej školy a robia radosť hlavne deťom. Prajeme im vo vynovenej záhrade veľa krásnych zážitkov,“ podotkol primátor Peter Fiabáne.

Po viacročnej spolupráci prišlo aktivitu mesta v Materskej škole Puškinova v tomto roku podporiť 22 dobrovoľníkov zo spoločnosti Ringier Axel Springer SK a. s.

Podujatie Naše Mesto už pätnásty rok organizuje na Slovensku Nadácia Pontis. Prostriedky z grantu, do ktorého sa zapojilo mesto Žilina, boli použité na nákup pracovných pomôcok, farieb a občerstvenia pre dobrovoľníkov.

Zdroj: Mesto Žilina

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Jarná očista, Jarná očista mesta spojila Martinčanov, ktorým nie je okolie ľahostajné

Jarná očista mesta spojila Martinčanov, ktorým nie je okolie ľahostajné

V piatok a sobotu 12.-13. apríla ulice mesta Martin zaplnilo množstvo detí a žiakov z …