streda - 28. februára, 2024
, Prvá liga: HK Martin zdolal v 39. kole Trnavu
Ilustračné foto: FB/HK Martin

Prvá liga: HK Martin zdolal v 39. kole Trnavu

V 39. kole hokejovej I. Ligy hráči HK Martin vyhrali nad tímom Gladiators Trnava 10:5.

Podľa asistenta trénera HK Martin, Radovana Somíka, pri vstupe do zápasu u Martinčanov uviazla rozohrávka, čo využil aj súper. „Dali nám gól. Bolo to pri našej chybnej rozohrávke. To isté bolo potom aj pri druhom góle, ktorý síce padol až v závere, ale som rád, že v zápätí sme ten stav otočili a dostali sa do vedenia. V prvej tretine zápas vyzeral na konci tak, že už je rozhodnuté a možno aj pod takým dojmom, že už je to rozhodnuté, sme nastúpili do druhej tretiny a tam musím povedať, že to bola katastrofa. Ak s takýmto niečím prídeme do play off, môže nás to stáť zápas. Nemôžeme sa tu baviť o nejakej spokojnosti, čo sa týka hry. Dva jeden sme tú tretinu prehrali. Nešlo ani tak o prehru, ale o mnoho ďalších šancí, kde sme mohli súpera posadiť na koňa,“ prezradil po zápase Somík.

Somík na druhej strane pochválil hráčov za tretiu tretinu, v ktorej zvýšili tempo. „Pomohol nám ten rýchly gól na začiatku a celkovo si myslím, že obraz hry sa zmenil. Za tretiu tretinu musím chlapcov pochváliť, ale smerom ku play off si nemôžeme dovoliť takýto výpadol, ako bol c druhej tretine a z toho sa musíme poučiť do ďalších zápasov,“ dodal asistent trénera HK Martin.

Vyjadrenie asistenta trénera HK Martin, Radovana Somíka:

Góly: 11., 41., 46. Poliaček, 16., 28. Langhammer, 6. Paulíny, 8. Pacalaj, 20. Markovič, 48. Urbánek, 50. Rešetár – 3. Klema, 19. Hrbáčik, 32. Mrava, 35. Kuna, 53. Kamenický. Rozhodovali: Valachovič – Jurčiak, Drblík, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0.

V piatok 18. januára 2019 cestujú martinskí hokejisti do Spišskej Novej Vsi a budúcu stredu 23. januára 2019 privítajú na domácom ľade Nové Zámky.

Zdroj: TASR, Oľga Roháľová

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk