sobota - 18. mája, 2024
, Raz a poriadne s dobrou hydroizoláciou kúpeľne

Raz a poriadne s dobrou hydroizoláciou kúpeľne

Ak sa snažíte si svoje bývanie spríjemniť čo najviac, mali by ste na pohodlie a komfort myslieť už od samotných základov. Nie vždy je to samozrejme možné, no dá sa to. V opačnom prípade by ste mali rátať s možno menšou alebo väčšou rekonštrukciou toho, čo ste si už vybudovali. Nerobte si ale žiadne starosti, pretože sme tu my, s niekoľkými nápadmi, ktoré vám v tomto smere pomôžu asi najlepšie.

Dobrý základ je najdôležitejší

Pozrite sa na to z pohľadu nášho organizmu. Aj oň sa musíte pravidelne starať a dodávať mu všetko potrebné na to, aby si vybudovalo svoje pevné základy. Je pravda, že je to trochu aj o genetike, ale ani tá niekedy nestačí.

Musíte si zaistiť niekoľko vrstiev oblečenia, aby vám nebola zima a v lete naopak veľké teplo. Podobne na tom bude aj výber modernej kuchyne a ostatných doplnkov do nej. Jednoducho sa musíte vo svojom dome cítiť naozaj dobre, inak to celé nemá vôbec zmysel.

Čo je to hydroizolácia?

Hydroizolácia  je široká škála stavebných materiálov určených na ochranu budov a konštrukcií pred vplyvom vody. Kvapalina najpodstatnejšia pre ľudský život – voda, ktorá sa objavuje tam, kde sa väčšinou najmenej očakáva. Nebolo by to ale až tak zlé, pokiaľ by nespôsobovala škody.

Prevažná väčšina budov a stavieb je postavená z betónu. Odolný, spoľahlivý a univerzálny stavebný materiál, ktorý sa ale vody „bojí“ v dôsledku prítomnosti pórov. Vďaka nim môže voda nasiaknuť a spôsobovať okrem iného aj vlhkosť. Kde inde sa v dome stretávate s najväčším množstvom vody? Účinná hydroizolácia kúpeľne tomu môže zabrániť včas a raz a navždy.

Veľa ľudí vo svojom každodennom živote čelí problémom, spôsobenými záplavami a každý z nás si môže zasa pamätať situáciu, keď nás niekto „zaplaví“ zhora od susedov. Hlavným riešením problémov spojených s nežiaducim prenikaním vody je samozrejme použitie hydroizolačných materiálov.

Poistite si svoj domov

S pomocou tej klasickej, ktorá sa dopĺňa plastovými oknami najvyššej kvality, sa snažíme o izolovanie proti vonkajším vplyvom extrémnych teplôt, tu ide najmä o dokonalé zaistenie podkladových materiálov pred vplyvom vody a vlhkosti. Mala by byť súčasťou dnes už každej jednej stavby, tak na to pri tej vašej myslite tiež a neváhajte si svoj domov s ňou poistiť. Oplatí sa to.

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

aditíva do nafty, Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Wellness motorového vozidla, na ktorý by ste mali pravidelne myslieť

Každý majiteľ motorového vozidla by mal mať na pamäti, že starostlivosť o motor nie je …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *