piatok - 24. mája, 2024
Martin, Do práce na bicykli sa uskutoční aj tento rok. Registrovať svoje tímy môžete už teraz!
ilustračné foto: Pexels

Do práce na bicykli sa uskutoční aj tento rok. Registrovať svoje tímy môžete už teraz!

Obľúbená cyklosúťaž Do práce na bicykli nebude chýbať ani v roku 2023. Dvojčlenné až štvorčlenné tímy martinských cyklistov sa môžu registrovať už teraz na www.dopracenabicykli.eu.

Cyklistika patrí medzi najobľúbenejšie športy všetkých Martinčanov, čo dokazujú aj každoročne skvelé výsledky nášho mesta v súťaži Do práce na bicykli. V celoslovenskom meradle obsadzujeme popredné miesta v najazdených kilometrov aj počte účastníkov a posledných päť rokov je Martin celoslovenským lídrom tejto kampane. Dokážme to aj v roku 2023. Registrujte svoje dvojčlenné až štvorčlenné tímy už dnes na www.dopracenabicykli.eu. Okrem kilometrov, ktoré sa prejavia na vašom zdraví, čistejšom meste a lepšom životnom prostredí môžete súťažiť aj o atraktívne ceny. Minulý rok sa v Martine zapojilo až 240 tímov s počtom 817 účastníkov, ktorí spolu najazdili 125 815,50 km. Bude nás tento rok ešte viac?

Martin, Do práce na bicykli sa uskutoční aj tento rok. Registrovať svoje tímy môžete už teraz!

Kto sa môže do súťaže prihlásiť?

Firmy, organizácie, občianske združenia a inštitúcie pôsobiace na území mesta Martin vrátane študentov z rovnakej školy, ktorý v deň začatia kampane dosiahli vek minimálne 15 rokov. V prípade, že je vek súťažiaceho nižší ako 15 rokov, musí  jazdiť do školy/škôlky v sprievode osoby staršej ako 18 rokov

Dokedy sa môžeme registrovať?

Tímy sa môžu nahlasovať až do 7. júna 2023

Kedy začína súťaž?

Kilometre pre svoj tím môžete zbierať počas celého júna 2023

Môžem sa registrovať, aj keď pracujem na home office?

Áno. Ako jazdy budete zapisovať vaše „obvyklé“ cesty do práce, ktoré by ste absolvovali v prípade, že by ste pracovali na svojom bežnom pracovisku.

Môžem sa zapojiť, aj keď do práce chodím pešo alebo verejnou dopravou?

Áno, ale zabojujete takto o tri špeciálne ceny. Podmienkou je, že počas júna absolvujete aspoň 29 jázd do práce/z práce verejnou dopravou alebo pešo. Navyše, pri použití uvedených foriem dopravy sa súťažiacemu, tímu aj mestu pripočítava ušetrené CO2, čím účastníci zlepšujú uhlíkovú stopu seba a svojho tímu, a zvyšujú aj šance na celkové víťazstvo nášho mesta.

Zdroj: Mesto Martin

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …