piatok - 29. septembra, 2023
, Rockového ducha poteší singel Break The Rules a nové EP od švajčiarskeho dua Sinplus
Foto: Johnny Ferrari

Rockového ducha poteší singel Break The Rules a nové EP od švajčiarskeho dua Sinplus

Sinplus je duo švajčiarskych bratov a je to stroj na alternatívny rock. Nič nie je také ako puto medzi súrodencami, a to je jadro Sinplus. Ivan (gitara) a Gabriel (spev) Broggini vyrastali v hudobne založenej rodine a hudobníkmi boli skôr, než si to uvedomili.

Komponovaniu skladieb sa začali venovať vo veľmi skorom veku a rýchlo si uvedomili svoju lásku k špinavým basovým linkám, búšiacim rytmom a chytľavým melódiám. Inšpirovaní boli rovnako tak britským zvukom Joy Division, U2 a The Cure ako aj americkými vibráciami Hendrixa, Jacka Whitea a The Killers. Duo začínalo ako nezávislý projekt, nahrávali v pivnici a svoje nahrávky aj sami produkovali.

Gabrielov teplý hlas zmiešaný s Ivanovými elektrickými gitarami sa prerezali reproduktormi. Poháňaní túžbou po vyjadrení sa, bratia začali pracovať s rôznymi producentami po svete a hrali toľko vystúpení, koľko sa len dalo. V malých baroch aj na veľkých festivaloch ako Isle Of Wight (Veľká Británia) a Moon & Stars (Švajčiarsko). Ako nezávislé duo, bratia získali viaceré ocenenia a nominácie, vrátane MTV Europe Music Award. Keď balada „You and I“, ktorú vydali spoločne so spevákom a skladateľom Mickey-om Shiloh z Kalifornie, ako aj soundtrack, ktorý napísali pre Majstrovstvá Európy v gymnastike, získali v ich rodnej krajine zlaté ocenenie, bol to ďalší znak, že sa deje niečo výnimočné. Sinplus mali takisto tú česť reprezentovať svoju krajinu na Eurovision Song Contest a boli predskokanom medzinárodne úspešných kapiel ako napríklad Roxette.

Zatiaľ čo sa rozvíjali, ich hudba prešla do popového zvuku a experimentov, ale vždy si udržali energiu a vzťah k rock’n’rollu. Po vydaní ich ostatného albumu „This Is What We Are“, Sinplus začali novú etapu svojho hudobného výskumu a postupne sa vracajú k svojim koreňom. Rok 2019 bol pre bratov veľmi intenzívny a emocionálny, s viacerými zmenami. Rozhodli sa vrátiť do Kalifornie, aby sa nadýchali rockového vibe-u Západného pobrežia pred cestou do Nashvillu s producentom J.T.Daly (nominovaný na Grammy), aby experimentovali so zvukmi, ktoré hľadali.

Táto nová vlna priniesla duu Sinplus úplne nový zvuk. Bratia vytvorili svoju vlastnú príchuť alternatívneho rocku, gitarových háčikov a breakbeatov s pevným odhodlaním byť súčasťou rock’n’rollovej revolúcie. V máji 2020 vydali singel „Escape“, ktorým označili začiatok novej éry kapely. EP „It’s Not About Being Good“ predstavuje novú kapitolu a sumarizuje novú esenciu rocku a novej vlny kapely. Rovnako tak ohlasuje nový album, ktorý je pripravený na vydanie na jar 2021.

Zdroj: Andrea Čurná, Woowoo

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Po com zeny tuzia, Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali  Po čom ženy túžia

Robo Opatovský a Marián Čekovský zisťovali Po čom ženy túžia

Obaja majú na konte milióny videní svojich videoklipov, desiatky úspešných hitov a nejednu exkluzívnu hudobnú spoluprácu. …