piatok - 14. júna, 2024
, Rockového ducha poteší singel Break The Rules a nové EP od švajčiarskeho dua Sinplus
Foto: Johnny Ferrari

Rockového ducha poteší singel Break The Rules a nové EP od švajčiarskeho dua Sinplus

Sinplus je duo švajčiarskych bratov a je to stroj na alternatívny rock. Nič nie je také ako puto medzi súrodencami, a to je jadro Sinplus. Ivan (gitara) a Gabriel (spev) Broggini vyrastali v hudobne založenej rodine a hudobníkmi boli skôr, než si to uvedomili.

Komponovaniu skladieb sa začali venovať vo veľmi skorom veku a rýchlo si uvedomili svoju lásku k špinavým basovým linkám, búšiacim rytmom a chytľavým melódiám. Inšpirovaní boli rovnako tak britským zvukom Joy Division, U2 a The Cure ako aj americkými vibráciami Hendrixa, Jacka Whitea a The Killers. Duo začínalo ako nezávislý projekt, nahrávali v pivnici a svoje nahrávky aj sami produkovali.

Gabrielov teplý hlas zmiešaný s Ivanovými elektrickými gitarami sa prerezali reproduktormi. Poháňaní túžbou po vyjadrení sa, bratia začali pracovať s rôznymi producentami po svete a hrali toľko vystúpení, koľko sa len dalo. V malých baroch aj na veľkých festivaloch ako Isle Of Wight (Veľká Británia) a Moon & Stars (Švajčiarsko). Ako nezávislé duo, bratia získali viaceré ocenenia a nominácie, vrátane MTV Europe Music Award. Keď balada „You and I“, ktorú vydali spoločne so spevákom a skladateľom Mickey-om Shiloh z Kalifornie, ako aj soundtrack, ktorý napísali pre Majstrovstvá Európy v gymnastike, získali v ich rodnej krajine zlaté ocenenie, bol to ďalší znak, že sa deje niečo výnimočné. Sinplus mali takisto tú česť reprezentovať svoju krajinu na Eurovision Song Contest a boli predskokanom medzinárodne úspešných kapiel ako napríklad Roxette.

Zatiaľ čo sa rozvíjali, ich hudba prešla do popového zvuku a experimentov, ale vždy si udržali energiu a vzťah k rock’n’rollu. Po vydaní ich ostatného albumu „This Is What We Are“, Sinplus začali novú etapu svojho hudobného výskumu a postupne sa vracajú k svojim koreňom. Rok 2019 bol pre bratov veľmi intenzívny a emocionálny, s viacerými zmenami. Rozhodli sa vrátiť do Kalifornie, aby sa nadýchali rockového vibe-u Západného pobrežia pred cestou do Nashvillu s producentom J.T.Daly (nominovaný na Grammy), aby experimentovali so zvukmi, ktoré hľadali.

Táto nová vlna priniesla duu Sinplus úplne nový zvuk. Bratia vytvorili svoju vlastnú príchuť alternatívneho rocku, gitarových háčikov a breakbeatov s pevným odhodlaním byť súčasťou rock’n’rollovej revolúcie. V máji 2020 vydali singel „Escape“, ktorým označili začiatok novej éry kapely. EP „It’s Not About Being Good“ predstavuje novú kapitolu a sumarizuje novú esenciu rocku a novej vlny kapely. Rovnako tak ohlasuje nový album, ktorý je pripravený na vydanie na jar 2021.

Zdroj: Andrea Čurná, Woowoo

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

, Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Tomy Kotty je späť. Novinka Spálňa sôch je však viac, než len predzvesť nového albumu

Priznáva, že dostať sa z bludného kruhu závislosti mu pomohla aj láska k hudbe. Boli …