streda - 28. septembra, 2022
, Žilinský samosprávny kraj ukončil opravu chodníkov v parku Budatínskeho hradu
Foto: ŽSK

Žilinský samosprávny kraj ukončil opravu chodníkov v parku Budatínskeho hradu

Žilinský samosprávny kraj ukončil opravu chodníkov v areáli a parku Budatínskeho hradu. Kamenné chodníky nahradili tzv. mlatové povrchy.

V Budatínskom parku sa ukončila oprava kamenných chodníkov vedúcich od vstupu popri Budatínskom hrade až k zadnej terase hradu s bufetom. ,,Pôvodné chodníky boli vo veľmi zlom technickom stave, nakoľko použitý systém – kameň ukladaný do betónu, no predovšetkým nevhodný typ použitého kameňa, spôsobili výraznú deštrukciu pochôdznej plochy,“ vysvetlil riaditeľ odboru správy majetku a investícií ŽSK Peter Mrvečka. Kameň na chodníkoch sa rozpadával a odlupoval od podkladného betónu, čo robilo problémy pri chôdzi najmä mamičkám s kočíkmi, malým deťom, či ľuďom s telesným znevýhodnením.

Nové chodníky sa zároveň rozšírili a na ich rekonštrukciu bola použitá technológia s mlatovým stmeleným povrchom. Tento typ chodníkov sa nachádza vo väčšine parku v časti od rieky Kysuca. Úpravou chodníkov tak došlo aj k zosúladeniu chodníkov parku.

Celú stavbu sa podarilo zrealizovať vo veľmi krátkom čase. ,,Oprava chodníkov bola schválená v septembri tohto roku. Vtedy sa začalo s úpravou projektu  a prípravou verejného obstarávania. Dnes už je možné sa prejsť po nových chodníkoch. Veríme že návštevníci hradu a parku uvítajú a pocítia túto pozitívnu zmenu, uzavrel Mrvečka.

Zdroj: Žilinský samosprávny kraj

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Komunálne voľby 2022, Viete, kto kandiduje na poslanca za vašu mestskú časť? Mesto Martin zverejnilo zoznam zaregistrovaných kandidátov

Viete, kto kandiduje na poslanca za vašu mestskú časť? Mesto Martin zverejnilo zoznam zaregistrovaných kandidátov

Komunálne voľby 2022 sa uskutočnia 29. októbra 2022. V nich si budeme voliť zástupcov do …