pondelok - 20. mája, 2024
, Ružomberok: Po oprave Obvodovej cesty sa občania sťažujú, mesto stavbu neprebralo
Ilustračné foto

Ružomberok: Po oprave Obvodovej cesty sa občania sťažujú, mesto stavbu neprebralo

Obvodová cesta v Ružomberku, najširšia ulica s najväčším prevýšením v intraviláne mesta, prešla v uplynulom týždni prvou komplexnou rekonštrukciou za obdobie viac ako 60 rokov. Ružomberčania však v súvislosti s opravou podali viacero podnetov na nerovnosti a stav niektorých miest nového asfaltového koberca.

Výrazná vlna kritiky sa spustila najmä na sociálnych sieťach. Z radnice tvrdia, že stavbu ešte neprebrali a nezaplatili ani faktúru dodávateľovi, pretože zistili viaceré nedostatky. Rekonštrukcia komunikácie zahŕňala výmenu živičného povrchu na hlavnej trase mimo odbočiek.

„Ide o plochu 7566 štvorcových metrov. Odfrézovala sa pôvodná vrstva asfaltu v hrúbke približne 50 milimetrov. V miestach, kde sa po odfrézovaní objavili nespevnené plochy, sa robilo lokálne vyrovnanie betónovou zmesou a asfaltom. Výškovo sa upravovali kanálové poklopy, šachty a cestné vpuste, ktorých bolo 43. Dielo bolo vysúťažené za 112.543 eur,“ uviedol asistent ružomberského primátora Michal Praženica.

Na sociálnych sieťach sa však v týchto dňoch hromadia názory obyvateľov mesta i dotknutej ulice, že vyhotovené práce sa k rekonštrukcii ani nepriblížili. Podľa vedúceho oddelenia investícií Mestského úradu (MsÚ) v Ružomberku Pavla Dobrodeja rekonštrukcia ešte nie je dokončená.

„Sú tam nedostatky, na ktoré sme dodávateľa stavby upozornili ihneď po asfaltovaní. Trváme na odstránení chýb ako pri každej inej stavbe. Aj túto preberieme a zaplatíme až po ich odstránení. Boli sme informovaní, že hneď ako to umožní počasie, chyby odstránia,“ vysvetlil.

V ceste je osadených viac ako 40 šácht, vpustí a ventilov. Pri kontrole radnica zistila, že takmer desať z nich nie je v rovine s vozovkou. Všetky budú upravené a dielo ukončené, odovzdané a prebraté mestom až vtedy, keď budú zistené nedostatky odstránené.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …