nedeľa - 16. júna, 2024
, Ružomberok sa stane dejiskom štyroch šachových turnajov

Ružomberok sa stane dejiskom štyroch šachových turnajov

Ružomberok sa počas víkendu stane dejiskom štyroch šachových turnajov v rámci podujatia s názvom Chessfest 2018.

Súťažné trojdnie od piatku do nedele (25. – 27.5.) ponúkne milovníkom kráľovskej hry Majstrovstvá Európskej únie mládeže v rapid a v blitz šachu i turnaje 21. ročník Montana Open Ružomberok a Blitz Open mesta Ružomberok. Akcia sa uskutoční v jednom z ružomberských hotelov a bude prístupná i verejnosti. „V štyroch turnajoch sa stretne celkovo cez 400 hráčov, pričom najpočetnejšie budú majstrovstvá EÚ za účasti cez 220 šachistov zo siedmich krajín,“ uviedol riaditeľ podujatia Marek Zelnický.

V účasti však nezaostane ani 21. ročník Montana Open Ružomberok, keďže na štartovej listine figuruje desiatka hráčov so šachovým titulom.

„Počas troch dní spoznáme desiatich majstrov EÚ mládeže v kategóriách chlapcov a dievčat do osem, desať, 12, 14 a 16 rokov. V sobotu budú známi aj šachoví majstri EÚ v rapid šachu mládeže do 12 a 16 rokov,“ doplnil manažér podujatia.

Na víťazov európskych majstrovstiev čaká titul Smart Kids Champion. Milovníkom šachu organizátori ponúknu online prenos z turnajov na webovej stránke https://chessfest.sachrbk.sk. Záštitu nad open turnajmi prevzala predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová, garantom podujatia je primátor Ružomberka Igor Čombor. Organizátorom je Šachový klub Ružomberok.

Ružomberský šachový klub vznikol v roku 1922. Stojí za organizáciou medzinárodných podujatí, napríklad Mitropa Cup, IPCA, Majstrovstiev Európy amatérov a množstva majstrovských turnajov v rámci Slovenska.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Ivan Bella, Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Slovenská národná knižnica bude hostiť vedecko – popularizačný deň Cesta časom

Objaviteľ siedmych nových dinosaurov Martin Kundrát a prvý slovenský kozmonaut Ivan Bella budú 25. mája …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *