pondelok - 22. apríla, 2024
, SAD Žilina vypraví od začiatku školského roka denne o takmer 500 spojov viac
Ilustračné foto

SAD Žilina vypraví od začiatku školského roka denne o takmer 500 spojov viac

Slovenská autobusová doprava (SAD) Žilina vypraví od pondelka (3.9.) pre všetkých školákov denne o 495 spojov viac ako počas školských prázdnin. Spoje sú v cestovných poriadkoch označené číslicou 10. 

Cestovné poriadky žiackych spojov sa každoročne aktualizujú na základe požiadaviek zriaďovateľov škôl – Žilinského samosprávneho kraja (ŽSK), obcí alebo priamo jednotlivých škôl.

„Najväčšiu pozornosť venujeme spojom pre najmenších žiačikov, ktoré zabezpečujú prepravu v obciach tak, aby podľa možnosti boli čo najviac prispôsobené začiatku a koncu vyučovania a tak, zabezpečili bezpečnú a spoľahlivú prepravu detí do školy. Napríklad do základnej školy Hôrky sa zvážajú deti z Ovčiarska, Bitarovej aj Brezian. Obce Veľké Rovné alebo Terchová či Dlhé Pole sú také dlhé, že bez pomoci autobusovej dopravy by sa deti ťažko dostávali do školy. A takých prípadov je veľmi veľa v celom regióne,“ uviedla hovorkyňa SAD Žilina Ivana Strelcová.

Aj v tomto školskom roku sa môžu rodičia, žiaci i študenti vyhnúť radom v klientskych centrách a vybaviť si žiacku dopravnú kartu alebo dobiť si kredit prostredníctvom e-shopu.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …