sobota - 18. mája, 2024
, SAD Žilina zaradí na najvyťaženejšie linky 35 nových autobusov
Ilustračné foto

SAD Žilina zaradí na najvyťaženejšie linky 35 nových autobusov

Slovenská autobusová doprava (SAD), a. s., Žilina zaradila v piatok 7. decembra 2018 na autobusovej stanici v Žiline do prevádzky 35 nových autobusov. Po ich zaradení do prevádzky klesne priemerný vek vozidlového parku SAD o dva roky.

Autobusy nasadia do prevádzky na najvyťaženejšie linky v regióne Žiliny, Martina a Čadce. Podľa generálneho riaditeľa SAD Žilina Petra Pobehu je 10 nových autobusov nízkopodlažných. „Po tohtoročnej obnove sú všetky autobusy na linkách vybavené klimatizáciou a prístupom na wifi. Viac ako polovica je vybavená obrazovkami, ktoré informujú cestujúcich o tom, kde sa momentálne nachádzajú a kedy majú vystupovať. Prípadne systém cez obrazovku aktuálne informuje, či spoj mešká a kedy cestujúci dorazí aj s meškaním do cieľovej zastávky,“ povedal Pobeha.

Hovorkyňa SAD Žilina Ivana Strelcová doplnila, že tento rok radia aj prvých 80 elektronických pokladní novej generácie. „Okrem vyššej rýchlosti odbavenia cestujúcich majú výbavu aj na platbu bankomatovou kartou, ktorú chceme zaviesť po dokončení celkovej obnovy pokladní. Pokladne majú tiež snímač na 2D kódy. Tieto pokladne nahrádzajú staré. Nové elektronické pokladne spĺňajú všetky požiadavky aj pre pripravovaný systém zavedenia integrovaného dopravného systému v našom kraji,“ doplnila Strelcová.

SAD Žilina poskytuje autobusovú prepravu v prímestskej a mestskej hromadnej doprave v regiónoch horného Považia, Kysúc a Turca. Autobusy tejto spoločnosti ročne prepravia viac ako 24 miliónov cestujúcich a vykonáme viac ako 17 miliónov kilometrov. V prímestskej doprave prepravia viac ako 15 miliónov cestujúcich a vykonávame viac ako 14 miliónov kilometrov. Celkovo vozidlová flotila žilinskej SAD predstavuje 297 najmodernejších vozidiel.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Centrum národnej kultúry, Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Centrum národnej kultúry jubiluje. V Martine sa budú oslavovať tri výročia!

Pridajte sa k oslavám Dní mesta Martin 2024! Od 14. do 16. júna sa v …