pondelok - 22. apríla, 2024
, Novozvolený dolnokubínsky primátor Ján Prílepok zložil sľub
Primátor Dolného Kubína, Ján Prílepok.

Novozvolený dolnokubínsky primátor Ján Prílepok zložil sľub

Na ustanovujúcom zasadnutí Mestského zastupiteľstva v Dolnom Kubíne sa vo štvrtok 6. decembra ujali svojich funkcií devätnásti novozvolení poslanci a primátor. Nasledujúce štyri roky bude na čele najväčšieho oravského mesta stáť nezávislý kandidát Ján Prílepok.

Jeden zo zvolených poslancov,  konateľ Technických služieb Dolný Kubín Pavol Heško, sa svojho mandátu vzdal. Nahradí ho nezávislý kandidát Ján Briestenský. Úprimne si želám, aby sa nám darilo vytvárať atmosféru spolupráce pre dobro nášho mesta a jeho obyvateľov. Pretože len spoločnými silami dokážeme veci rozhýbať a posunúť Dolný Kubín opäť o kúsok dopredu,“ povedal vo svojom príhovore Prílepok.

Nový primátor od zastupiteľstva očakáva podporu dobrých nápadov a projektov, ktoré mesto posunú dopredu. „Viac ako 3-tisíc získaných hlasov je pre mňa obrovským záväzkom a motiváciou. Budem sa zo všetkých síl snažiť, aby som občanov nesklamal. Verím, že vzájomnou spoluprácou s poslancami prispejeme k rozvoju mesta lebo rozbroje a antipatie žiadny prospech neprinášajú,“ uviedol.

Novembrové komunálne voľby priniesli do Dolného Kubína zmenu obsadenia poslaneckých lavíc. V 19-člennom mestskom zastupiteľstve obsadí 9 poslaneckých kresiel KDH, 7 nezávislí kandidáti a po jednom mandáte budú mať strany SaS, OĽANO a SNS. Na ustanovujúcom zasadnutí poveril nový primátor svojím zastupovaním dlhoročného poslanca mestského zastupiteľstva Matúša Lakoštíka. Po ôsmich rokoch na pozícii primátora mesta končí doterajší primátor Roman Matejov. „Chcem sa všetkým úprimne poďakovať za doterajšiu spoluprácu a korektné vzťahy. Spoločným úsilím sa nám podarilo posunúť kvalitu spoločenského i kultúrneho života v našom meste zas o niečo ďalej. Na jeho prezentácii sa podieľalo veľké množstvo ľudí. Preto si aj naďalej želám, aby naše mesto prosperovalo a dosahovalo čoraz lepšie výsledky,“ poďakoval odchádzajúci primátor.

Jedným z bodov zastupiteľstva bolo aj schválenie platu primátora. Poslanci jednomyseľne schválili predložený návrh, podľa ktorého bude plat primátora v rovnakej výške ako u jeho predchodcu, a to 2.953 eur v hrubom. Na najbližšom zasadnutí budú poslanci schvaľovať zriadenie a zloženie mestských komisií z poslancov a odbornej verejnosti. Taktiež sa budú zaoberať aj zložením mestskej rady a mestských výborov v mestských častiach.

Zdroj a foto: mesto Dolný Kubín

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Na Bystričku, Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Križovatka I/65 s ulicou Na Bystričku bude bezpečnejšia

Na križovatke cesty I/65D v Martine pri obci Bystrička, začala výstavba nového technologického riešenia, ktoré …