utorok - 16. apríla, 2024
, Sadaj na bicykel. Slovenské Pyreneje sú tu!

Sadaj na bicykel. Slovenské Pyreneje sú tu!

Tak ako každý rok, aj tento raz sa budú v Kláštore pod Znievom konať tradičné cyklistické preteky s názvom Znievske dni cyklistiky.

Koľko meria základný okruh?

Počas víkendu 18. a 19. augusta sadne na bicykel mnoho pretekárov z rôznych regiónov, no vítaní sú aj diváci a priaznivci cyklistiky. Znievske dni cyklistiky, nazývané aj Slovenské Pyreneje, sú tretie najstaršie cyklistické preteky na Slovensku. Toto športové podujatie je známe nielen regionálnou, ale aj medzinárodnou účasťou.

Opäť sa zíde množstvo súťažiacich, ktorí v jednotlivých kategóriách zabojujú o čo najlepší čas na trase so štartom v Kláštore pod Znievom, pokračovaním cez Moškovec, Ondrašovú, Abramovú, Slovenské Pravno, Rudno, Jasenovo, Vyšehradné, Nitrianske Pravno, Kľačno, Diel, Predvcírko a okruh ukončia opäť v Kláštore pod Znievom. Základný okruh meria 51 kilometrov, bojovať sa bude o Slovenský pohár v cestnej cyklistike a súťažiaci si svoje sily zmerajú na 58. ročníku Slovenských Pyrenejí a jazdiť sa taktiež bude aj na 30. ročníku Memoriálu Karola Hercega.

Nastali menšie zmeny

Oproti predošlým rokom došlo k malým zmenám. Organizátori upravili trasu pre Memoriál Karola Hercega, kde sa bude v sobotu 18. augusta pretekať v kategórii žiačok, žiakov, kadetiek, kadetov a junioriek a juniorov. Súťažiť sa bude o Slovenský pohár v cestnej cyklistike mládeže. Nedeľa 19. august bude orientovaná na Slovenský pohár v cestnej cyklistike a taktiež pre neregistrovaných pretekárov. Prihlásiť sa je možné na webe Slovenského zväzu cyklistiky na sobotu tu a na nedeľu na tomto linku alebo v deň pretekov, a to v kancelárii pretekov na obecnom úrade v Kláštore pod Znievom v sobotu od 10.00 hod. do 11.30 hod. a v nedeľu od 07.00 do 10.00 hod.

, Sadaj na bicykel. Slovenské Pyreneje sú tu!

Organizátori cyklopretekov nezabudli ani na tých najmenších. Pre deti je v nedeľu 19. augusta pripravený už 4. ročník „Detských Pyrenejí“, do ktorých sa môžu zapojiť deti zaradené do vekovej skupiny od 0 do 15 rokov. Súťažiť budú v štyroch kategóriách – do 3 rokov, od 3 do 6 rokov, od 6 do 10 rokov a od 11 do 15 rokov. Preto, ak máte doma šikovnú športovkyňu alebo športovca, ktorého baví cyklistika, neváhajte a príďte si s nimi užiť jedinečný športový deň. Bližšie informácie o samotných pretekoch, rozpise jednotlivých kategórií a propozíciách Znievskych dní cyklistiky nájdete na webovej stránke www.slovenskepyreneje.sk.

Zdroj: Lucia Kuželová, Kláštor pod Znievom

 

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …