nedeľa - 14. júla, 2024
, Martin: Knižnica Turčianskej galérie sa rozrástla o 68 nových titulov

Martin: Knižnica Turčianskej galérie sa rozrástla o 68 nových titulov

Vďaka projektu Akvizície Turčianskej galérie získala knižnica galérie 68 nových titulov o výtvarnom umení. Doplnenie knižničného repertoáru financovala z grantu Fondu na podporu umenia.      

Knižničný fond podľa PR manažérky Turčianskej galérie v Martine Niny Haverl, tvorí približne 4000 knižných jednotiek, ktoré sa z prevažnej časti venujú umeniu.

„Knižnica Turčianskej galérie fungovala ešte donedávna prevažne ako príručná knižnica pre zamestnancov, výtvarníkov a kurátorov v nej vystavujúcich. Počas tohto obdobia bola napĺňaná knižnými titulmi z Okresnej pamiatkovej správy v Martine, z darov a sporadických nákupov. Časť knižničného fondu tvorili aj publikácie či katalógy nadobudnuté výmenou s inými kultúrnymi organizáciami,“ dodala PR manažérka.

Na začiatku roka 2017 sa vedenie galérie rozhodlo sprístupniť knižnicu pre širšiu verejnosť a zapísať ju do Zoznamu knižníc SR na Ministerstve kultúry SR.

„Týmto sme stanovili aj svoje zameranie a sústreďujeme sa už len na výtvarné umenie a príbuzné odbory. Knižnica Turčianskej galérie nebola pravidelne dopĺňaná novými titulmi niekoľko rokov a doposiaľ nemala vyhradené zameranie,“ uviedla Haverl.

Knižnica slúži aj zamestnancom Turčianskej galérie pri ich aktivitách a práci s návštevníkmi. Konajú sa tu prednášky dejín umenia pre študentov, edukačné aktivity pre deti a študentov, Umenie pre seniorov. „I keď knižnica nikdy nebude rozsahom patriť medzi veľké, veríme, že prispeje k celkovej vzdelanostnej a vedomostnej úrovni širokej verejnosti,“ uzavrela PR manažérka Turčianskej galérie.

Zdroj: TASR

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

MS v hokejbale juniorov, Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Žilinu čaká hokejbalový sviatok. Stane sa dejiskom MS v hokejbale juniorov

Mesto Žilina pozýva na Majstrovstvá sveta v hokejbale 2024, ktoré sa uskutočnia už od 4. …