piatok - 1. marca, 2024
, Šatnica Matice slovenskej v Martine sa sťahuje do nových priestorov
Foto: Matica slovenská

Šatnica Matice slovenskej v Martine sa sťahuje do nových priestorov

Šatnica Matice slovenskej opúšťa centrum Martina a sťahuje sa do modernejších priestorov v blízkosti zimného štadióna. Pre verejnosť pripravuje slávnostné znovuotvorenie.

Matičná šatnica sa v máji sťahuje zo Škultétyho ulice, kde sídlila v blízkosti svojej materskej budovy Matice slovenskej, na Gorkého ulicu v mestskej časti Podháj. Martinčanom známy objekt Mladosť pri kruhovom objazde poskytne šatničiarkam i návštevníkom už v júni tohto roka väčšie a presvetlené priestory, jednoduchšie a pohodlné parkovanie i dobrú dostupnosť autom či MHD. „To bol aj hlavný dôvod, prečo sme sa rozhodli presťahovať naše krojové a kostýmové poklady do Podhája. Zavážil väčší komfort pre verejnosť, ktorá si k nám prichádza požičiavať kroje, kostýmy a iné rekvizity či už pre divadlo, karnevaly, tradičné ľudové zvyky alebo filmy a reklamy,“ vysvetlil podpredseda MS Marek Nemec. Záujemcovia o kroje na veľkonočnú oblievačku sa ešte v apríli môžu zastaviť v pôvodných priestoroch na Škultétyho ulici.

„Budeme sa musieť popasovať s prevozom 1800 krojov, 900 historických kostýmov a vojenských uniforiem, 800 karnevalových masiek a kostýmov a 350 rekvizít a parochní. K vzácnym artiklom šatnice patrí taktiež viac ako tisíc scenárov divadelných hier, vrátane tých od zvučných autorov slovenských i svetových hier. Sťahovanie bude prebiehať v mesiaci máj, preto verím, že už v lete si verejnosť rýchlo zvykne na naše nové a lepšie pôsobisko,“ vyjadrila sa vedúca Šatnice MS Alena Hrušková. V júni chcú šatničiarky privítať prvých návštevníkov už v nových priestoroch v Podháji. Podpredseda M. Nemec si od zmeny pôsobiska sľubuje vyššiu spokojnosť i návštevnosť nielen Martinčanov, ale aj záujemcov z iných regiónov Slovenska.

Zdroj: Matica slovenská

Autor: Stanislava Lucká

Redaktorka spravodajstva. Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte nás na: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Martin, V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V poslednom zápase nadstavby Martin podľahol Bardejovu. Priestor na odvetu príde v play-off

V šiestom a zároveň poslednom kole nadstavbovej časti 2. hokejove ligy sa na ľade v …