piatok - 19. apríla, 2024
, V skanzene sa uskutoční už 26. ročník Michalského jarmoku

V skanzene sa uskutoční už 26. ročník Michalského jarmoku

Nechajte sa vtiahnuť do víru tradičnej jarmočnej atmosféry počas Michalského jarmoku v Múzeu slovenskej dediny. Skanzen vás pozýva v nedeľu 25. septembra 2016 od 10.00 do 16.00 na 26. ročník tohto obľúbeného podujatia.

Na Michalskom jarmoku sa predstaví množstvo remeselníkov a ľudových výrobcov, ktorí predvedú ukážky rôznych výrobných techník. Ponúkať budú drevené a prútené výrobky, hlinený riad, výrobky z kovu a drôtu, textilné produkty, šperky, hračky, medovníky a mnoho iného. Z bohatej trhovej ponuky sa nechajte zlákať na džemy, sirupy, sušené ovocie, med a včelie produkty, ochutnajte tradičné pečivo a výrobky zo salaša, poradiť si nechajte od bylinkárov a korenárov. A to všetko v sprievode ľudovej hudby v podaní Podhradskej muziky už v nedeľu 25. septembra 2016.

V minulosti na jarmokoch nesmeli chýbať kočovní komedianti a bábkari. Návštevníkov skanzenu bude zabávať bábkové divadlo Tyjátr, ktoré predvedie tradičné predstavenie Don Šajn alebo Márnotratný syn o 11.00 a 14.00 hodine. A počas prechádzky vás bude sprevádzať melódia flašinetu.

Múzeum slovenskej dediny si pripravilo rôzne kratochvíle. Vyskúšať si budete môcť dobové hry, ako napríklad chodenie na chodúľoch, skákanie vo vreci či kolky. Ďalej budete môcť predávať, kupovať a zjednávať na burze kníh. Návštevníci sa budú môcť zastaviť v dobovom fotoateliéri a odniesť si originálny portrét. Jarmočné radovánky spríjemní posedenie pri dobrom jedle a pití v krčme z Oravskej Polhory.

A o 13.30 sa bude konať rímskokatolícka svätá omša v drevenom kostole z Rudna.

, V skanzene sa uskutoční už 26. ročník Michalského jarmoku

Zdroj: snm.sk

Foto: zdroj

Autor: Rádio Rebeca

Máte zaujímavý tip pre našu redakciu? Kontaktujte našich redaktorov prostredníctvom e-mailu: spravy@rebeca.sk

Môže vás zaujímať

Modré hory akustik, Barmuseum: Modré hory akustik

Barmuseum: Modré hory akustik

Projekt festHUDOBNE pokračuje a druhou skupinou, ktorú si pre vás pripravili v Barmuseu, sú nezameniteľný …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *